Binance Connect, 16 Ağustos’ta kapanıyor

Binance Connect, 16 Ağustos’ta kapanıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Connect, 16 Ağustos’ta kapanıyor

Binance Connect, 16 Ağustos’ta faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Bir Binance sözcüsü, bu hareketin değişen pazar şartları ve kullanıcı gereksinimlerine yönelik bir karşılık olduğunu söz etti.

Binance Connect 16 Ağustos’ta faaliyetlerini sonlandırıyor

Binance Connect’in faaliyetleirni sonlandırma açıklamasının akabinde merkeziyetsiz borsa Biswap, Binance Connect’in 15 Ağustos’ta kapanmasına yol açan neden olarak Binance’in sağlayıcısının dayanak hizmetini sonlandırmasını gösterdiği bir tweet attı.

Binance sözcüsü, şu açıklamalarda bulundu:

“Binance olarak, uzun vadeli stratejimize uygun olarak temel teşebbüslere odaklanmaya devam etmek için eser ve hizmetlerimizi periyodik olarak gözden geçiriyoruz. Geçmiş altı yıl boyunca, Binance global bir blockchain ekosistemine dönüşerek bir borsadan daha fazlası haline geldi. Pazarın ve kullanıcı muhtaçlıklarının değişimine ahenk sağlamak gayesiyle iş yaklaşımımızı daima olarak revize ediyoruz.”

BTC Piyasası: Binance Connect, 16 Ağustos’ta kapanıyor 1

Binance Connect, aslen Bifinity ismiyle 7 Mart 2022’de tanıtıldı. Bu hizmet, klâsik finans sistemini kripto firmalarına bağlayan bir ödeme sağlayıcısı olarak hizmet verdi. Başlangıçta, Visa ve Mastercard üzere prestiji ödeme sistemleri ile 50’den fazla kripto para ünitesini destekliyordu. Fakat Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), Bifinity’nin NASDAQ listesinde yer alan Eqonex’e kredi sağlama konusundaki tasalarını lisana getirdi.

Binance Connect ayrıyeten Binance Group’un kontrolündeki Trust cüzdanı için yasal para ile kripto para ortasında bir köprü vazifesi de görmekteydi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap