Binance CEO’sundan Kritik İhtar: Buna Girmeyin!

Binance CEO’sundan Kritik İhtar: Buna Girmeyin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’sundan Kritik İhtar: Buna Girmeyin!

Kripto para ve bankacılık sektöründeki dolandırıcılıklara karşı bir uyarı da Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. CZ, kullanıcıları avlamak için kullanılan sahte SMS’leri ve oltama saldırılarının ciddiyetini vurgulamak için Twitter’a baş vurdu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Binance CEO’su sahte linkler konusunda uyardı

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin CEO Changpeng Zhao, borsa kullanıcılarının telefonlarına ve e-posta adreslerine çok sayıda sahte link ve SMS atıldığını belirtti. CZ, gün içindeki paylaşımında kullanıcı uyarmak için şunları söyledi:

Para çekme işlemlerini iptal etmek için bir bağlantı içeren SMS yoluyla büyük bir Kimlik Avı dolandırıcılığı var. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi kimlik bilgilerinizi toplamak için bir kimlik avı web sitesine yönlendirir. SMS’ten gelen bağlantılara ASLA tıklamayın! Her zaman bir yer imi aracılığıyla http://Binance.com’a gidin. Güvende kalın.

https://twitter.com/cz_binance/status/1489545612718579715

Cuma günü kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in kullanıcılarını hedef alan bir kimlik avı dolandırıcılığı girişimi konusunda uyarılarda bulundu. Dolandırıcılar bu oltalama saldırısında, kullanıcıların cep telefonuna bilinmeyen bir IP’den para çekme talebinde bulunulduğunu ve bunu iptal etmek için SMS’teki linke tıklamalarını bildiren bir mesaj yolluyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görülebileceği üzere, söz konusu linke tıklayan Binance kullanıcıları, bir sonraki aşamada kimlik bilgilerinin ele geçirileceği bir siteye yönlendiriliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı Twitter paylaşımında, kullanıcılarının SMS’ler aracılığıyla gelen bağlantılara asla tıklamamaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Changpeng Zhao uyarıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao ayrıca, kullanıcıların web sitesini her zaman bir yer imi aracılığıyla ziyaret etmelerini veya sitenin URL’sini kendileri yazmalarını tavsiye etti. Öte yandan Zhao, kullanıcılarının hiçbir zaman şaibeli bağlantılara tıklamaması gerektiği konusunda da uyarıda bulundu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap