Binance CEO’sundan FUD Uyarısı: Bunlara İnanmayın!

Binance CEO’sundan FUD Uyarısı: Bunlara İnanmayın!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’sundan FUD Uyarısı: Bunlara İnanmayın!

Bugün “Mad Money” sunucusu Jim Cramer’ın kripto borsası düzenleyici mahzurlar ve likidite telaşlarıyla karşı karşıya olsa bile Binance ve BNB token’ında yükselişte olduğunu söylediği haberleri piyasada deverana girdi. Piyasa, Cramer’ın iddialarındaki başarısızlığı nedeniyle borsa ve tokeni için karşıt tesir yaratacağını algıladı. Son gelişmede Binance CEO’su olaya farklı bir yaklaşım sergiledi.

Binance CEO’su: Jim Cramer paylaşımları FUD!

Bugün ünlü Amerikalı televizyon sunucusu Jim Cramer’in Binance ve tokeni BNB’de yükseliş istikametinde bir duruş sergilediği tarafında haberler sirkülasyona girdi. Bu olay kripto borsası ve tokeni için olumsuz bir durum olarak algılandı. Zira, Jim Cramer’in iddialarındaki başarısızlığı ona farklı bir ün kazandırdı. Bununla birlikte toplumsal medyada sirkülasyona sokulan haberlerin yanlışsız olmadığı ortaya çıktı.

CryptoBusy takma isimli bir kripto influencerı X hesabından, “Jim Cramer’ın bu ekran manzarası Eylül 2022’de Hazine tahvillerini tartıştığı bir görüntüden. Jim Cramer’ın CNBC’deki bu 5 Eylül’deki konusu “Kahraman pay senetleri” hakkında.” diyerek haberin FUD olduğunu paylaştı. Son gelişmede Binance CEO’su da bu paylaşımı alıntılayarak her vakit yaptığı üzere “4” etiketini yapıştırdı. Bu bağlamda Chanppeng Zhao, şu imalı paylaşımı yaptı:

Vay canına… Kurtuldum. Fotoşoplu görsellere inanmayın çocuklar. ‘4’

Jim Cramer’ın tartışmalı piyasa etkisi

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Jim Cramer tartışmalara yabancı değil. Lakin finans etraflarındaki tesiri tartışılmaz. İster bir finans bilgesi isterse yüksek riskli bir kumarbaz olarak görülsün, Cramer’ın beklentilere meydan okuyan piyasa kestirimleri geçmişi var. Kriptoda, iddiaları çoklukla öteki tarafta ilerledi. Bu yılın başlarında, Bitcoin’in 17 bin doların altında seyrederken kullanıcıları Bitcoin’den çıkmaları konusunda uyardı. Cramer’in tavsiyesinden bu yana token yıllık %30 artış gösterdi. Bu yüzden, Cramer’ın Binance ve tokeninde yükselişe geçtiği haberi olumsuz olarak algılandı.

Onun kelamda ‘çılgın tahminleri’ borsada daha bariz. Geçen yıl, izleyicilerine Nvidia paylarından geri adım atmalarını tavsiye etti. Lakin kısa bir müddet sonra paylarının %284 oranında yükseldiğine şahit oldu. Geçen ay Cramer, Nvidia’da yükselişe geçtiğini söyledi. Fakat, şirketin pay fiyatları çabucak %2,4’lük bir düşüş yaşadı. Cramer’ın aykırı tesiri son yıllarda o kadar barizdi ki, Cramer’ın ekseriyetle sezgisel olmayan piyasa davetlerinden yararlanmak için bir Karşıt Cramer Takip Fonu (Inverse Cramer Tracker ETF) oluşturuldu. Fon, Cramer’ın tavsiye ettiği pay senetlerini açığa satıyor. Böylelikle, sonraki rastgele bir fiyat düşüşünden kâr etmeyi amaçlıyor. Bu nedenle, borsanın mevcut düzenleyici ve iç zorlukları göz önüne alındığında, Binance ve BNB token’ını desteklemesi büyük ilgi gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap