Binance CEO’sundan Bitcoin İçin Değerli Tahmin!

Binance CEO’sundan Bitcoin İçin Değerli Tahmin!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’sundan Bitcoin İçin Değerli Tahmin!

Makro olayların ve düzenleyici baskıların akabinde kripto piyasası kırmızı bölgenin tabanlarına yanlışsız dalışa geçti. Bu sefer başkan kripto Bitcoin de bunun dışında kalamadı. BTC fiyatı 27 bin dolarlık güçlü takviyenin altına düştü. Bununla birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao, bunun bir boğa sinyali olduğunu ileri sürüyor. Böylelikle CZ, piyasaya moral vermeye çalışıyor.

Binance CEO’su Bitcoin için 4 yıl evvelki resme işaret etti!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin bir müddettir dara bir aralıkta süreç görüyordu. Lakin, sonunda sert düşüşle bu aralıktan çıktı. Piyasanın geneline de yansıyan bu düşüş dalgası piyasa iştirakçileri ortasında moral bozukluğuna yol açtı. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), moral vermek için devreye girdi. CZ, son düşüşle Bitcoin’in 2019 yılında hareketleri ortasında bir benzerlik imasında bulundu. Bu bağlamda CZ, X hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

4 yıl evvel BTC’nin nihayet tekrar 10.000 dolara tırmandığını gördüğümüzde çok heyecanlanmıştık. Ve sonra bir mühlet düştü. Aşağıdaki tweet için birkaç “yorum” aldım. Büyük tabloya bakın!

Binance CEO’su, 2019’da BTC’nin 10 bin dolara yükselmesindeki heyecandan bahsediyor. Lakin, daha sonra fiyatın biraz düştüğünün altını çiziyor. CZ, büyük resmi ortaya koyduğu bir grafikle, bu düşüş sonrasındaki güçlü boğa piyasasına dikkatleri çekiyor. Bir bakıma CZ, emsal bir sürecin yeniden mümkün olduğunu ima ediyor.

Bitcoin uçurumdan düştü!

Lider kripto para, 17 Ağustos’ta 25.000 dolara kadar düştü. Böylelikle, 2023’ün en keskin fiyat düşüşlerinden birine şahit oldu. Bu yazının yazıldığı sırada BTC 26.301 dolara kadar toparlanmış olsa da, Haziran ortasındaki ralli ile elde ettiği karları silmiş durumda.

Bitcoin’in çöküşü, daha geniş kripto piyasasında katliama yol açtı. CoinMarketCap datalarına nazaran, global piyasa bedeli son 24 saat içinde %7,42 düştü. Toplam kripto hacmi son 24 saat içinde %81 artışla 67 milyar dolara ulaştı. Bu da ağır satış dalgasının bir göstergesi oldu. Tanınan biron-chain analist devam eden durumu FTX çöküşü ve ABD bankacılık krizi sonrasına benzetti. Bunlar, son 12 ayda kripto piyasasındaki en güçlü düşüş olaylarından ikisi. Analistin müşahedesi, negatif bölgenin derinliklerine inen Net Alıcı Hacmi göstergesine dayanıyor. Bu gösterge, Alıcı Alış Hacmi ile Alıcı Satış Hacmi ortasındaki farkın bulunmasıyla hesaplanır. Negatif pahalar piyasanın satıcıların hakimiyetinde olduğunu yansıtır.

Balinalar düşüşe geçti, lakin başkaları düşüşü satın aldı

Balina yatırımcılarının büyük bir kısmı satış baskısına katkıda bulundu. On-chain araştırma firması Santiment’in bilgilerine nazaran, 1 milyon dolardan fazla BTC içeren süreçler geçen ay görülmemiş düzeylere yükseldi. Gerçekte, BTC 16 Ağustos’ta 29.000 doların altına düştüğünde, süreçler erimeden evvel bile birikmeye başladı.

BTC Piyasası: Binance CEO’sundan Bitcoin İçin Değerli Tahmin! 1Kaynak: Santiment

İlginç bir formda, 10 BTC’den fazla depolayan cüzdan sayısı büyük bir düşüşe şahit olmadı. Bu muhtemelen birtakım holder’ların kasalarını doldurmak için düşüşü kullandığı manasına geliyor. Hakikaten, kullanıcı kümelerinin daha detaylı incelenmesi bu iddiayı doğruluyor. Son 24 saat içinde 10-100 BTC token tutan adreslerin sayısı 70 arttı. Ayrıyeten, 100-1.000 kullanıcı kümesine en az dört cüzdan daha dahil oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap