Binance CEO’sundan Apple Kullanıcılarına İkaz: Çabucak Güncelleyin!

Binance CEO’sundan Apple Kullanıcılarına İkaz: Çabucak Güncelleyin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’sundan Apple Kullanıcılarına İkaz: Çabucak Güncelleyin!

Bir son dakika duyurusunda Binance CEO’su CZ, Apple kullanıcılarının aygıtlarını bir an evvel güncellemesi gerektiğini bildirdi. Eski sürüm mağduriyete yol açabilecek güvenlik açıkları içeriyor!

Binance CEO’su: Apple kullanıcıları, aygıtlarınızı çabucak güncelleyin

CZ’ye nazaran IOS işletim sistemiyle çalışan aygıtlar önemli güvenlik açıkları içeriyor. Kullanıcıların bir an evvel 16.6.1 sürümüne geçmeleri tavsiye eden CZ, bunun hack olaylarına mahzur olacağını belirtti. Detaylara nazaran, eski iMessage sürümü tıklanmadan dâhi kullanıcı bilgilerini sızdırabilecek güvenlik açıkları içeriyor. CZ acil durum davetinde şu sözleri kullanıyor:

Bugünkü Apple iOS/ıpados 16.6.1 güncellemeleri, kurbanın RASTGELE BİR ETKİLEŞİMİ OLMADAN uzaktan kod yürütülmesine imkan tanıyan iMessage güvenlik açığına yönelik bir güvenlik yaması içeriyor. Bilhassa Pegasus kümesi bu durumu çok fazla kullanıyordu. Çabucak güncelleyin. İnançta kalın.

Bir kullanıcının paylaştığı bilgilere nazaran, “Pegasus casus yazılımı, bir tehdit kümesi değildir. IPhone’unuza ve öbür Apple cihazlarınıza bulaşabilecek bir makûs maksatlı yazılım çeşididir. İsrailli siber silah firması NSO Group tarafından geliştirilmiştir. Gükümetler tarafından bireyleri gözetlemek için kullanılıyor.”

CZ bu bildiriye, “her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Açıkçası bu ayrıntıları bilmiyorum. Ben yalnızca takımımızın bana söylediklerini tekrarlıyordum” biçiminde karşılık verdi. Btcpiyasasi.com olarak detayları bu sayfadan güncelliyor olacağız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap