Binance CEO’su servetiyle ilgili çıkan haberlere reaksiyon gösterdi

Binance CEO’su servetiyle ilgili çıkan haberlere reaksiyon gösterdi

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’su servetiyle ilgili çıkan haberlere reaksiyon gösterdi

Investing.com – Süreç hacmi bakımından piyasanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, servetiyle ilgili yapılan yorumların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bloomberg, bu hafta Binance CEO’sunun servetinin 28,2 milyar dolar olabileceği varsayımında bulundu. Bu da Zhao’yu finans alanında dünyanın en varlıklı 3. şahsı yapıyor. Daha öncede serveti hakkında yapılan açıklamaları yalanlayan Binance CEO’su, bu varsayıma de Twitter üzerinden reaksiyon gösterdi. Bahsedilen servetin büsbütün yanlış olduğu ve yakınından bile geçmediğini söyleyen CZ, bunu ana akım tarafından yayılan FUD’un bir kesimi olarak yorumladı. 

Geçen yıl yayımlanan Bloomberg milyarderler endeksinde Zhao’nun servetinin yılın birinci yarısında 75 milyar dolar eriyerek 20,6 milyar dolara düştüğü açıklanmıştı. Bu hesaplamayı nasıl yaptıklarına dair hiçbir fikri olmadığını söyleyen Zhao, kripto cüzdanına bakıldığında servetinin bu ölçünün yakınından bile geçmediğini söylüyor. CZ, geçmiş devirlerde yaptığı açıklamalarda prestiji para kullanmadığını lisana getirmişti.  

Geçmiş yıllarda da sıkça tartışılan Zhao’nun serveti hakkında yapılan bir varsayım 200 milyar dolara kadar çıktı. Bu sayı, Binance CEO’sunun o devir dünyanın en güçlü insanı olan Elon Musk’ı bile geride bıraktığını gösteriyordu.

Geçen ay kripto kesiminin en değerli isimlerinden olan Changpeng Zhao, ABD CFTC tarafından açılan dava ile gündeme geldi. Binance, 2023 yılında düzenleyici baskısının arttığını görürken ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu, Binance’i yasadışı faaliyetlerde bulunmak ve düzenleyicilerle ahenk konusunda sahtecilik yapmakla suçluyor.

Yazar: Günay Caymaz

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap