Binance CEO’su, SEC’in Tezlerini Yanıtladı! “HİÇBİR VAKİT Kullanmadık”

Binance CEO’su, SEC’in Tezlerini Yanıtladı! “HİÇBİR VAKİT Kullanmadık”

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’su, SEC’in Tezlerini Yanıtladı! “HİÇBİR VAKİT Kullanmadık”

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), SEC davasındaki bir noktada açıklamalarda bulundu. Dava, BinanceUS’nin temaslı olduğu argüman edilen Ceffu ile ilgili. Son gelişmeler şu şekilde…

Binance ve Ceffu ilişkisi

Geçen hafta SEC, Ceffu’nun BAM’a “cüzdan saklama yazılımı ve takviye hizmetleri” sağladığını sav etti. 17 Eylül’de Ceffu, SEC’in kelam konusu BinanceUS temasını bir blog yazısıyla reddetti. Btcpiyasasi.com olarak şirketin açıklamalarına bu yazıda yer verdik.

Binance CEO’su CZ, geçtiğimiz dakikalarda X hesabından Binance Custody ve Ceffu konusunu ele aldı. CZ, BinanceUS’nin ne Ceffu’yu ne de Binance Custody’yi “HİÇBİR ZAMAN” kullanmadığını belirtti. Lakin SEC, Binance ve Ceffu ortasındaki alakayı “gizemli” olarak tanımlıyor.

Binance’in holding şirketi BAM’ın Ceffu’yu tam olarak anlamadığı ihtimali üzerinde duruluyor. SEC, BinanceUS’nin Ceffu ile bağını ilgili makamlara karşı tutarsız bir formda anlattığını tabir ediyor.

SEC ve Binance ortasındaki çatışma

Daha evvel Ceffu, BinanceUS ve BAM’a hizmet vermediğini ve ABD’de faaliyet göstermediğini açıkladı. Bu açıklama, Binance’nin bir başka servisi Custody’nin Ceffu olarak yine markalaşmasından sonra geldi.

Bununla birlikte, SEC BinanceUS’nin küresel borsa ile tıpkı yerde saklama mümkünlüğünü gündeme getiriyor. Duruşma sırasında, Binance’in Ceffu ile olan ilgisi ve müşteri varlıklarının nasıl yönetildiği bahislerinde daha fazla bilgi istendi.

BinanceUS ise SEC’in taleplerini “çok geniş ve külfetli” olarak nitelendiriyor. Davanın geleceği, bu açıklamalar ışığında şekillenecek üzere görünüyor. Son olarak, CEO CZ’nin açıklamaları, SEC ve önder borsa ortasındaki davada yeni bir kademeyi işaret ediyor. Binance, kritik açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Arka plan

Binance, 2021’de Binance Custody’yi başlattı. Ceffu daha sonra Custody olarak yine markalaştı. Mart ayında bir borsa sözcüsü Ceffu’nun “bağımsız kurumsal saklama ortağı” olduğunu söylemişti.

SEC, 18 Eylül tarihli mahkeme belgesinde Ceffu’dan “Binance ile ilgili gizemli bir varlık” olarak kelam etti. Ayrıyeten, BinanceUS’in Ceffu ile olan ilgisine ait açıklamalarında tutarsız olduğuna dikkat çekti. SEC, “BAM’in Ceffu’nun ne olduğunu hâlâ anlamamış olması muhtemeldir” dedi.

Sonuç olarak, Binance ve SEC ortasındaki bu tartışma, kripto dünyasında büyük bir ilgi odağı oldu. CZ’nin açıklamaları, şirketin tezlere karşı duruşunu netleştirdi. Bu davanın sonucu, dal için büyük kıymet taşıyor. SEC davası, Haziran ayında Coinbase davasında bir gün evvel başlamıştı. 18 Eylül’de değerli kritik duruşma gerçekleşti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap