Binance CEO’su meme coin’ler hakkında bir itirafta bulundu

Binance CEO’su meme coin’ler hakkında bir itirafta bulundu

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’su meme coin’ler hakkında bir itirafta bulundu

Investing.com – Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, listeleme süreci ve son günlerde yine kripto gündemine giren meme coin’ler hakkında açıklamalarda bulundu. 

CZ, kripto para listelemelerine karışmadığını açıkladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, platformun hangi kripto paraları listeleyeceğine dair karar sürecine müdahale etmediğini ve bu süreçte bulunmak istemediğini söyledi. Sürecin hayli titiz yürütüldüğünü lisana getiren CZ, bu sürece dahil olmak için kâfi vakti olmadığını söyledi. 

Yeni akım latife temalı kripto varlıklar, son vakitlerde kripto gündemini meşgul etmeye başladı. Bu bahis hakkında da görüşlerini aktaran Zhao, meme coin’lere karşı olmadığını lakin hiçbir vakit bu varlıkları anlamadığını itiraf etti. Elon Musk başta olmak üzere birçok tesirli ismin bu biçim kripto paraları desteklemesine hürmet duyduğunu söyleyen CZ, bu varlıklara kullanıcı tabanına nazaran yaklaştıklarını söyledi. 

CZ’nin açıklamalarına nazaran Binance, tanınan olan meme coin’leri listelerken birinci olarak makul bir ticaret hacmi oluşturup oluşturmadığına ve ne cins projeler sunduğuna bakıyor. Bunun yanında Binance CEO’su platformun çok fazla heyecanla piyasaya sürülen ve altı boş olan projelerden kaçındığını da aktardı.

PEPE coin, latife temalı kripto para dalında öne çıkan son varlık oldu

Şaka temalı kripto paralar, son olarak PEPE isimli kripto paranın bu yıl piyasaya sürüldükten sonra son vakitlerde önemli bir talep artışıyla kısa müddette muazzam bir kıymet artışı göstermesinin akabinde tekrar gündeme geldi. PEPE’nin yükseliş performansı, geçtiğimiz yıllarda boğa dönemiyle birlikte misal yükselişler kaydeden Dogecoin ve Shiba Inu’yu hatırlattı.

Binance borsası da o devir SHIB’i listeleyerek kripto varlığın yüksek süreç hacimlerine ulaşmasına ve paha artışına kıymetli bir katkı sağladı. Binance CEO’su meme coin’ler hakkındaki açıklamasına devam ederken bu varlıkları anlamamasına karşın hiçbir kripto paraya olmadığı üzere latife temalı varlıklara da karşı olmadığını söyledi.

DOGE ve SHIB sessiz kaldı

Diğer yandan meme coin’lere ilgi artışının ortasında bu bölüme hakim olan iki kripto para DOGE ve SHIB, son devirlerde sessiz kaldı. DOGE, daha çok Elon Musk’ın desteklediği bir kripto varlık olarak Musk’ın tweet’leriyle volatilitesini artırıyor. SHIB ise Shiba topluluğunun yakım siyasetine bağlı olarak fiyat düşüşüne karşı dirençli kalmaya çalışıyor. Öteki yandan SHIB, kripto balinalarının tanınan altcoin’leri ortasında olsa da büyük yatırımcıların süratli alım satım faaliyetleri, varlığın yükselişini desteklemiyor. 

Shiba Inu takımı, bu gelişmelerin haricinde Metaverse alanında varlık gösterme eforu ve son olarak katman-2 projesi Shibarium ile latife temalı kripto varlıklar ortasında en sağlam projeler üreten takım olarak öne çıkıyor. Lakin bu gayretlerin şimdi varlık fiyatına yansımadığı görülüyor. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap