Binance CEO’su kriptodaki güvenlik açıkları hakkındaki raporu gündeme getirdi

Binance CEO’su kriptodaki güvenlik açıkları hakkındaki raporu gündeme getirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’su kriptodaki güvenlik açıkları hakkındaki raporu gündeme getirdi

Investing.com – Binance CEO’su Fireblocks’un kripto protokollerindeki güvenlik sıkıntılarına değindiği rapora atıfta bulunarak kripto para borsasının da geçmiş periyotlarda misal tehditlere maruz kaldığını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, siber güvenlik firması Fireblocks’a sık kullanılan kripto protokollerindeki güvenlik açıkları hakkında bilgi verdiği için teşekkür ederken kullanıcılara Binance varlıklarının bu tıp risklerden etkilenmediği konusunda teminat verdi.

Fireblocks araştırma takımı tarafından yayımlanan raporda 15’in üzerinde kripto para cüzdan sağlayıcısı, Blockchain ve açık kaynaklı proje sağlayıcısının güvenlik açıklarına sahip uygulamalar kullanıldığı belirtildi. Fireblocks grubu, ayrıyeten bu çeşit güvenlik açıklarının berbat niyetli bireylerin protokollere erişerek kripto varlık hırsızlığına davetiye çıkardığı konusunda ikazda bulundu.

Fireblocks tarafından açığa çıkarılan BitForge güvenlik açıkları, GG18, GG20 ve Lindell17 protokollerindeki problemlere odaklandı. Takıma nazaran makûs niyetli bireyler bu güvenlik açıklarını kullanarak imzalama etabında kullanıcıların özel anahtarlarına erişerek saniyeler içinde kripto varlıkları çalabilir.

Binance CEO’su CZ ise mevcut sıkıntıları kabul ederken Binance’in daha evvel emsal güvenlik açıkları tespit ettiğini ve bu sıkıntıları süratli formda ele alarak üstesinden gelindiği konusunda teminat verdi.

Bunun yanında Zhao, kullanıcıların hesaplarını korumak ismine temel ihtiyaçları yerine getirmesi gerektiğini söyleyerek iki faktörlü doğrulama sisteminin kulanımının ve güçlü parolalar kullanmalarının son derece kıymetli olduğunu hatırlattı. CZ, ayrıyeten kripto varlıkların makûs niyetli şahıslara karşı korunması için sanayinin iş birliği içinde olmasının da değerli olduğunu söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap