Binance CEO’su CZ, topluluğu güvenlik konusunda uyardı

Binance CEO’su CZ, topluluğu güvenlik konusunda uyardı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’su CZ, topluluğu güvenlik konusunda uyardı

Kripto para borsası Binance‘in kurucusu Changpeng Zhao (CZ), topluluğu güvenlik konusunda uyardı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto topluluğunu amaç alan bir dolandırıcılık konusunda ihtarda bulundu. Bu dolandırıcılık şemasında, uydurma cüzdan adresleri kullanılarak kullanıcılar kandırılıyor ve toz süreçler gönderilerek paraları çalınıyor.

Binance CEO’su CZ topluluğu Twitter üzerinden uyardı

Son periyotta kripto para dünyasında yaşanan dolandırıcılık olayları akabinde CZ, Twitter üzerinden topluluğu uyardı.

Dolandırıcılar, kurbanın cüzdan adresiyle birebir başlangıç ve bitiş karakterlerine sahip adresler üretiyorlar. Yansıtılmış adres oluşturulduktan sonra, dolandırıcılar gaye toz süreçlerini kurbanın süreç geçmişine gönderiyorlar. Şayet kurban toz sürecinden bir adresi kopyalayıp yapıştırırsa, fonlar dolandırıcıya gönderiliyor.

Deneyimli bir kripto operatörü 1 Ağustos’ta bu dolandırıcılığın kurbanı oldu ve 20 milyon dolar kıymetindeki kripto paraları tozlu bir adrese gönderdi. Lakin çabucak akabinde yanılgıyı fark etti ve Binance’den yardım isteyerek fonların dondurulmasını talep etti.

Benzer dolandırıcılık olayları Coinbase kullanıcıları tarafından da bildirildi. Dolandırıcılar, kripto borsasının ismini kullanarak müşterilerle bağlantıya geçiyor ve dolandırıcılık ve kimlik avı atakları yapıyorlar.

Bu cins dolandırıcılıklara karşı kullanıcıların dikkatli olması ve para transferleri yaparken adresleri kopyalayıp yapıştırmak yerine tesir alanlarını kullanması öneriliyor. Ayrıyeten, kripto hesapları için güçlü ve eşsiz parolalar kullanmak ve uygulamalarda iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktifleştirmek de kıymetli güvenlik tedbirleri olarak belirtiliyor. Binance üzere borsaların da süratli karşılık vermesi, kullanıcıların güvenlik olaylarından kaçınmasına yardımcı olabiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap