Binance CEO’su borsadaki tasfiyelerle ilgili argümanlara yanıt verdi

Binance CEO’su borsadaki tasfiyelerle ilgili argümanlara yanıt verdi

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’su borsadaki tasfiyelerle ilgili argümanlara yanıt verdi

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, şirket çalışanlarının kripto vadeli süreç ticareti yapmalarının yasak olduğunu hatırlattı.

Zhao, bu açıklamayı bir X kullanıcısının dünkü düşüş esnasında vadeli süreç ticareti yaptığı tezine karşılık olarak yaptı. CZ, kendisine dahil olmak üzere çalışanlarının vadeli süreç yapmasının yasak olduğunu söylerken bunun yanında eser test takımının belirli bir kotası olduğunu söyledi ve yalnızca kripto para tuttuklarını ima etti.

Bitcoin’in %10’a yakın düşüşüyle tetiklenen piyasalarda son 24 saat içinde kripto vadeli süreçlerinde 1 milyar doları aşan tasfiyeler epeyce dikkat çekti. Bu ortada Bitcoin, 25.000 dolar bandına kadar gerilerken BTC’de 472 milyon dolarlık alış durumu kapandı.

X platformu üzerinden paylaşımda bulunan yüksek takipçiye sahip bir hesap ise tasfiye olan konumlar ortasında CZ’nin BTC konumlarının da olduğunu sav etti. Fakat Binance CEO’su bu iddiayı yalanladı.

Binance tarafından daha evvel de yapılan açıklamaya nazaran şirket çalışanlarının kripto vadeli süreci yapması yasak ve çalışanlar sahip oldukları kripto varlıkları en az 90 gün boyunca tutmaları gerekiyor. Binance, ayrıyeten çalışanların alım satım faaliyetlerini tespit etmek emeliyle birçok kripto borsasını sistemli olarak izlediği bir iç güvenlik takımına sahip olduğunu beyan etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap