Binance CEO’su Borsadaki Son İstifalar Hakkında Konuştu!

Binance CEO’su Borsadaki Son İstifalar Hakkında Konuştu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’su Borsadaki Son İstifalar Hakkında Konuştu!

Binance Holdings CEO’su Changpeng Zhao (CZ), düzenleyici incelemelerin kasırgasında ve geleceğiyle ilgili artan spekülasyonların ortasında, Binance.US CEO’su Brian Shroder’in ayrılışını açıklığa kavuşturmak için harekete geçti. CZ, kısa mühlet evvel yaptığı bir açıklamada, Shroder’ın şirketi muvaffakiyetle yönettikten sonra yalnızca “hak ettiği bir ara” verdiğini vurguladı. Böylelikle, devam eden zorluklar ve şirketin stratejik cevabı hakkında birtakım bilgiler verdi. İşte detaylar…

Binance CEO’su istifalar hakkında konuştu

Küresel kripto borsası devi Binance Holdings’in bir iştiraki olan Binance.US, son aylarda çalkantılı bir düzenleyici ortamda geziniyor. Başta Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) olmak üzere ABD’li düzenleyiciler tarafından, kayıtsız menkul değer satışı ve müşteri fonlarının yanlış kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli ihlal suçlamaları gündeme getirildi. Binance’in ABD ve milletlerarası şubeleri ortasında fonların uygunsuz bir formda karıştırıldığı argümanlarına ait telaşlar de ortaya çıktı.

Bu düzenleyici savaşların ortasında yüksek profilli yöneticilerin Binance.US’den ayrılması, şirketin geleceği hakkında ağır spekülasyonlara yol açtı. Lakin CZ’nin son açıklaması söylentileri ve “FUD “u (Korku, Belirsizlik, Şüphe) dinlendirmeye çalıştı. CZ, 15 Eylül’de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Brian Shroder’ı CEO olarak vazife yaptığı mühlet boyunca yaptığı harika katkılardan ötürü takdir etti. Shroder, iki yıl evvel şirkete katıldığında belirlediği tüm gayelere ulaşmıştı. Onun liderliğinde Binance.US başarılı bir halde sermaye topladı, eser ve hizmet tekliflerini genişletti. İç süreçlerini sağlamlaştırdı ve şirketin dayanıklılığını artırarak değerli bir pazar hissesi elde etti.

Düzenleyici baskılar arttı

CZ, kripto para piyasasının son iki yılda kıymetli değişiklikler geçirdiğini ve düzenleyici baskıların ağırlaştığını kabul etti. Bu zorluklara karşılık olarak SEC, New York Fed, Ripple ve DTCC üzere düzenleyici kurumlarda tecrübeye sahip tecrübeli bir yönetici olan Norman Reed, Binance.US’nin başına getirildi. CZ, Reed’in bu çalkantılı düzenleyici sularda şirkete rehberlik etme hünerine olan itimadını lisana getirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance CEO’su Borsadaki Son İstifalar Hakkında Konuştu! 1

Brian Shroder’in Binance.US CEO’luğundan ayrılışı 13 Eylül’de resmi olarak duyuruldu ve bu, çalışanın üçte birinin işten çıkarıldığı bir işgücü azaltma haberiyle tıpkı vakte denk geldi. Bu gelişme kripto para topluluğunda şok tesiri yarattı ve borsanın karşı karşıya olduğu düzenleyici sıkıntıların ciddiyeti hakkında spekülasyonların artmasına yol açtı. 14 Eylül’de hukuk müdürü Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya’nın istifasıyla işten ayrılmalar devam etti. Binance.US devam eden yasal gayretler ve değişen liderlik ortamıyla karşı karşıya kalırken, kripto para dünyası, düzenleyici zorlukların fırtınası ortasında borsanın gelecekteki istikameti konusunda netlik umuduyla daha fazla gelişmeyi hevesle izliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap