Binance: Bu Ülkeden Büsbütün Ayrılma Planı Masada!

Binance: Bu Ülkeden Büsbütün Ayrılma Planı Masada!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance: Bu Ülkeden Büsbütün Ayrılma Planı Masada!

Bir Binance sözcüsü, global kripto para borsasının Rusya ile ilgili olarak “tam bir çıkış da dahil olmak üzere” tüm seçenekleri değerlendirdiğini açıkladı. Borsa, muhtemelen ortalarında ABD’nin de bulunduğu ülkelerin yaptırımları nedeniyle hizmetlerini Rusya’dan çekmeyi planlıyor.

Binance Rusya’yadan büsbütün çıkmayı gündemine aldı!

The Wall Street Journal’ın 28 Ağustos tarihli bir haberine nazaran, bir Binance sözcüsü borsanın Rusya ile ilgili olarak “tam bir çıkış dahil” tüm seçenekleri değerlendirdiğini söyledi. Kısa müddet evvel borsa, yaptırım altındaki belli Rus finans kurumlarını P2P platformundaki ödeme seçeneklerinden kaldırdı. Ayrıyeten, Rusya merkezli kullanıcılar için prestiji para ünitesi kısıtlamaları ekledi. Çıkışa yönelik son gelişme de Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz bu olayların akabinde geldi.

ABD ve AB’nin bora üzerindeki baskısı devam ediyor

Binance, birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Fakat Rusya’daki faaliyetleriyle ilgili olarak yetkililerden gelen baskı üzerine geri adım attı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Binance, Binance.US ve borsa CEO’su Changpeng Zhao, Haziran ayında Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından açılan bir davayla karşı karşıya. Adalet Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kısa bir müddet sonra ABD yaptırımlarını yürürlüğe soktu. Bundan sonra mümkün ihlalleri nedeniyle global borsayı soruşturuyor.

BTC Piyasası: Binance: Bu Ülkeden Büsbütün Ayrılma Planı Masada! 1

Binance, Belçikalı kullanıcıları için Polonya kolunu görevlendirdi

Kripto borsası devi Binance, Belçika’daki müşterilerine hizmet vermeye devam etmek için Polonya ünitesini kullanıyor. Belçikalı kullanıcıların borsa platformunu kullanmaya devam edebilmeleri için Binance Polonya’nın Kullanım Şartlarını kabul etmeleri gerekiyor. Ayrıyeten, Polonya’daki yasal gerekliliklerin bir modülü olarak müşterini teşhis dokümanlarını tekrar göndermeleri lazım. Kripto borsası Pazartesi günü yayınladığı blog yazısında, şu konuların altını çizdi:

Binance bunu yaparak yasal yükümlülüklerine uymayı ve Belçikalı kullanıcılara hizmet sunmaya devam edebilmeyi garanti altına alıyor. Binance Polonya, Polonya’da sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak tescili doğrultusunda kripto borsası ve saklama hizmetleri sağlayabilir.

BTC Piyasası: Binance: Bu Ülkeden Büsbütün Ayrılma Planı Masada! 2

Belçika’nın Haziran kararı

Haziran ayında, Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu, Binance’in Avrupa Ekonomik Alanı’nda olmayan bireyler için sanal para ünitesi, yasal para ünitesi ve cüzdan saklama hizmetleri sunması nedeniyle ülkedeki kripto para ünitesi hizmetlerini durdurmasını emretti. Binance, Belçikalı düzenleyiciden buyruğu aldıktan sonra FSMA ile birlikte çalıştığını söyledi. Bir şirket sözcüsü o sırada haberlerden hayal kırıklığına uğradığını belirtti. Bu bağlamda sözcü şu açıklamayı yaptı:

Devam eden görüşmelerimize karşın FSMA’nın bu karara vardığını öğrenmek bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bildirimlerinin detaylarını gözden geçiriyoruz ve yükümlülüklerimize uygun olarak Belçika’daki ve dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap