Binance Bu Teknikle Sıradaki Boğayı Hazırlıyor!

Binance Bu Teknikle Sıradaki Boğayı Hazırlıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Bu Teknikle Sıradaki Boğayı Hazırlıyor!

Güncel raporlara nazaran Binance, yarından itibaren birden fazla ülkede sıfır kurullu ticaret imkanlarını başlatmaya hazırlanıyor. Başkan borsa, daha evvel benzeri bir yol izlediği TUSD ile süreç hacimlerinde besbelli bir trend yakalamıştı.

Binance, bu ülkelerden yeni yatırımcıları çekmeyi hedefliyor

Kripto borsası Binance, Cuma gününden itibaren Arjantin, Brezilya ve Güney Afrika döviz spot alım satım çiftlerini kapsayacak halde sıfır fiyatla alım satım promosyonunu genişleteceğini duyurdu. Blog gönderisine nazaran, Binance kullanıcıları Arjantin pesosu, Brezilya reali ve Güney Afrika randı ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDT’yi spot piyasada rastgele bir fiyat ödemeden alıp satabilecekler. Yapıcılar buyruklar oluştururken ve beklerken, alıcılar mevcut buyrukları alarak likiditeyi sağlayacaklar.

Binance’in bu atılımı, şirketin ABD ve Avrupa’da türel ve düzenleyici zorluklarla karşılaştığı periyotta geldi. Borsanın süreç hacmi şu anda 2019’dan bu yana en düşük düzeylerde geziniyor. Binance, geçen ay ana eserlerine odaklanmak maksadıyla kripto ödeme hizmeti Connect’i kapatmıştı. Ayrıyeten, Latin Amerika ve Orta Doğu’da markalı banka kartları vermeme kararı almıştı.

BTC Piyasası: Binance Bu Teknikle Sıradaki Boğayı Hazırlıyor! 1

Chainalytic’in raporuna nazaran, gelişmekte olan ülkelerden gelen hacim kripto borsaları için epeyce kıymetli. Bu nedeni, gelişmekte olan ülkelerin kripto parayı benimsemekte daha istekli olmasından kaynaklanıyor. Bilhassa Arjantin üzere zayıf finansal sistemlere sahip ülkelerde, birçok kişi kripto paralara yöneliyor. Beşerler paha depolama yahut mahallî para ünitesindeki dalgalanmalara karşı korunma gereksinimini hissediyor.

Ayrıca, Binance bu yılın başlarında off-shore stablecoin’ler TrueUSD (TUSD) ve First Digital’in FDUSD’si ile alım satımlarda sıfır fiyat promosyonunu da genişletti. Bu adım, kripto borsasının farklı kripto paralara olan erişimi teşvik etme niyetini gösteriyor. Bu promosyonlar e global kripto ticaretini kıymetli ölçüde destekliyor.

FDUSD, hacim toplamaya devam ediyor

Daha evvel Binance, desteklediği yeni stablecoin olan First Digital FDUSD için sıfırlı fiyatlı ticareti başlattı. Daha spesifik olarak, Binance’in kampanyası kapsamında BTC/FDUSD için tüm süreç fiyatları iptal ediliyor. Tıpkı vakitte ETH/FDUSD için yapan fiyatları bir sonraki duyuruya kadar %0 olacak.

Binance, daha evvel BUSD ihraççısı Paxos’un pürüzlerle müsabakasıyla yeni alternatiflere yöneldi. Bu aksiyonun akabinde Binance, fiyatlardan feragat ederek TrueUSD (TUSD) ile ticareti teşvik etti. TUSD süreç hacmi o vakitten beri süratle arttı. Bu esnada piyasa pahası yaklaşık 3 milyar dolara yükseldi.

BTC Piyasası: Binance Bu Teknikle Sıradaki Boğayı Hazırlıyor! 2

FDUSD, Hong Kong’un kripto kuralları kapsamında First Digital’e ilişkin kayıtlı bir vakıf tarafından ihraç edilmektedir. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, son vakitlerde Binance dayanağıyla rekor kırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap