Binance Bu Kripto Paralar İçin Yeni Bir Hizmeti Kullanıma Açtı!

Binance Bu Kripto Paralar İçin Yeni Bir Hizmeti Kullanıma Açtı!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Bu Kripto Paralar İçin Yeni Bir Hizmeti Kullanıma Açtı!

Binance Pool’un yeni hizmeti, kullanıcıların ferdi satoshiler üzerine bilgi yazmasına imkan sağlayacak. Böylelikle, Bitcoin üzerinde farklı dijital eserler oluşturmasına imkan tanıyacak. Kullanıcıların bu hizmetten yararlanabilmesi için bir Taproot adresine sahip olması ve hesap doğrulamasından geçmesi gerekiyor.

Binance Pool, Ordinals Inscription hizmetini başlattı

Binance Pool, kullanıcıların Bitcoin Blockchain’e ek bilgiler yazmasını kolaylaştıran Ordinals Inscription Service’i başlattı. Kripto madencilik havuzundan bugün yapılan bir duyuruya nazaran bu araç, bilgilerin direkt en küçük Bitcoin ünitesi olan satoshilere yazılmasını sağlayarak ağ üzerinde inançlı bir formda saklanan eşsiz dijital eserler yaratıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ordinals protokolü bu yılın başlarında piyasada ses getirdi. Protokol, Bitcoin üzerinde BRC-20 tokenleri ve NFT’lerin yaratılmasını sağlayarak ön plana çıktı.

Yeni hizmet nasıl çalışıyor?

Hizmetin kullanıcılarının ‘Binance müşterini tanı’ doğrulamasını tamamlamış olması gerekiyor. Ayrıyeten, P2TR yahut Bech32m olarak da bilinen bir Taproot adresine sahip olmaları lazım. Taproot adresi, “bc1p” önekiyle karakterize edilen ve birçok Bitcoin cüzdanı tarafından desteklenen en yeni ve gelişmiş Bitcoin adres formatı. Kullanıcılar kurulduktan sonra BRC-20, tek fotoğraf yahut metin yazıt çeşitleri ortasından seçim yaparak yazıt sürecine başlayabilir.

BTC Piyasası: Binance Bu Kripto Paralar İçin Yeni Bir Hizmeti Kullanıma Açtı! 1

BRC-20 seçeneği, basımdan evvel dağıtım gerektiriyor. Ayrıyeten, dağıtım sırasında belirlenen kurallara nazaran yazıt sayısı belirleniyor. Kullanıcıların daha sonra tek seferde birden fazla BRC-20 token basması mümkün. Tek fotoğraflar için, Bitcoin blok boyutu sınırlamaları nedeniyle, 300KB altındaki belgeler olduğu üzere yazılırken, daha büyük belgeler tekrar boyutlandırılıyor, sıkıştırılıyor ve güvenlik için meta veriler kaldırılarak WEBP formatına dönüştürülüyor. Son olarak Binance Pool, metin yazıları için azamî 300KB boyutunda sırf tek metin girişlerinin kabul edildiğini söyledi. Yani, toplu girişler için dayanak yok.

Binance muhakkak konuları garanti etmiyor!

Kullanıcılar ağ ve hizmet fiyatlarını ödedikten sonra yazıt adreslerine gelecek. Lakin talebe bağlı olarak onaylanmasının saatler ya da günler alması beklenen. Bununla birlikte Binance Pool, kullanıcıları bir sefer oluşturulduktan sonra yazıtların kalıcı olduğu ve değiştirilemeyeceği ya da silinemeyeceği konusunda uyardı. Ayrıyeten Binance, oluşturulduktan sonra yazıtların takas edilebileceğini ya da transfer edilebileceğini garanti etmiyor.

BTC Piyasası: Binance Bu Kripto Paralar İçin Yeni Bir Hizmeti Kullanıma Açtı! 2

Bu yılın başlarında Bitcoin’de Ordinal’lerin ve yazıtların popülaritesi önemli artış kaydetti. Bu da süreçlerde ve fiyatlarda de bir artışa neden oldu. Ayrıyeten, yazıtların ağda var olup olmaması gerektiği konusundaki tartışmaları tetikledi. Yazıtlar, Blockchain’de rastgele bilgi depolamak için Bitcoin’in OP_RETURN fonksiyonuna dayanıyor.

Binance Labs yalnızca davetli Web3 yatırım topluluğunu duyurdu

Binance Labs, kısa mühlet evvel, Binance Labs’in Web3 start up’larının muvaffakiyete ulaşmasına yardımcı olma misyonunu ileriye taşımayı amaçlayan özel bir platform olan ColLabs’ı oluşturduğunu duyurdu. Kuruluş, kurucular, inşaatçılar ve yatırımcılardan oluşan ve sadece davetle üye olunabilen bir Web3 Yatırım topluluğu olan ColLabs ile özel bir topluluk oluşturmayı hedefliyor.

BTC Piyasası: Binance Bu Kripto Paralar İçin Yeni Bir Hizmeti Kullanıma Açtı! 3

Binance Labs’in yeni teşebbüsü ColLabs, yalnızca bir topluluk değil. Bu teşebbüs, birebir vakitte yeni projeleri bir sonraki düzeye taşımak için bir fırlatma rampası. Binance’in geniş ekosistemi sayesinde, yeni teşebbüslerin tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan bölüm başkanları yer alıyor. Böylelikle, bir dizi üyelik programına erişim imkanı sağlıyor. Binance Labs’in itibarlı Kuluçka programları, girişimcileri güçlendirmek için itinayla seçtiği kaynak hazinesini gözler önüne seriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap