Binance Bu Adımı Attı! SEC İle Uğraşta Yeni Etap

Binance Bu Adımı Attı! SEC İle Uğraşta Yeni Etap

Paylaş
BTC Piyasası: Binance Bu Adımı Attı! SEC İle Uğraşta Yeni Etap

Kripto para dünyasında Binance ile SEC ortasındaki yasal uğraş yakından takip ediliyor. Buna nazaran son bir gelişme var. Binance.US, delil eksikliğini münasebet gösteriyor. Bu nedenle SEC’in söz alma talebine karşı çkıyor. Detaylar’a daima birlikte bakalım.

Binance ve SEC’in söz alma talebine yanıtı

Binance.US, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tabir alma talebine karşı çıkıyor. Buna nazaran, gereksiz ve zorlayıcı olarak nitelendirdiği için güçlü bir karşılık veriyor. Başka taraftan kripto para borsası, SEC’in savlarına yanıt veriyor. Buna nazaran müşterilerden fonların zimmete geçirildiği savlarını doğrulayacak kıymetli bir ispat sunmadığını ileri sürüyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda burada destekleyici delilin yokluğu göze çarpıyor. Binance.US, SEC’in savlarının sağlam bir temelden mahrum olduğunu katiyen tez ediyor.

BTC Piyasası: Binance Bu Adımı Attı! SEC İle Uğraşta Yeni Etap 1

Borsa, hızlandırılmış bir inceleme müddeti boyunca birden fazla inceleme yapmasına karşın SEC’in müşteri varlıklarını saptırma suçlamalarını destekleyecek rastgele bir ikna edici ispat sunmadığına dikkat çekiyor. Binance, redakte edilmiş bir açıklamada, evraklar, yeminli sözler ve tabir tabirleri de dahil olmak üzere mevcut tüm delillerin, borsanın dijital varlıkları üzerinde velayet ve denetim sahibi olduğu tezini doğruladığını belirterek duruşunu vurguladı.

SEC’in suçlamaları ve inkârları

Haziran ayında SEC, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Guangying Chen’e karşı suçlamalarda bulunmuştu. Buna nazaran onları aracı kurumlar üzerinden milyarlarca dolarlık müşteri fonunu yönlendirmekle suçlamıştı.

BTC Piyasası: Binance Bu Adımı Attı! SEC İle Uğraşta Yeni Etap 2

Hem Binance hem de CZ bu savları kamuoyu önünde yalanladı. Binance’in cevabı, CZ’nin borsanın müşterilerin varlıklarının özel anahtarları üzerinde nezaret yahut denetimden mahrum olduğunu teyit ettiğini yineliyor.

Devam eden türel mücadele

Başlangıçta SEC, Binance.US’nin varlıklarını dondurmaya çalıştı. Fakat ABD’li bir yargıç bu talebi reddetti. Bunun yerine yargıç, her iki tarafa da devam eden faaliyetleriyle ilgili müzakerelerde bulunma talimatı verdi. Sonuç olarak, Binance.US durumunu savunma konusunda kararlılığını sürdürüyor. Öteki taraftan SEC’in fon saptırma tezlerini kanıtlamak için değerli deliller sunması gerektiğini vurguluyor.

BTC Piyasası: Binance Bu Adımı Attı! SEC İle Uğraşta Yeni Etap 3

Kripto para dünyası da bu uğraşa dikkat ediyor. Ayrıyeten tartışmalar da devam ediyor. Fakat bir gerçek var ki, o da kripto para ünitelerinin bu durumdan etkilendiği. Bu yasal savaşın ortasında, kripto para topluluğu daha fazla gelişme beklemekte. SEC ve Binance.US, geniş kapsamlı tesirleri olacak bir uyuşmazlıkta çatışıyor. Başka taraftan somut ispatlara ve adil bir yasal sürece duyulan muhtaçlık her şeyden kıymetli olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap