Binance Bu Adımı Attı! Piyasada Tasalar Tavan Yaptı

Binance Bu Adımı Attı! Piyasada Tasalar Tavan Yaptı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Adımı Attı! Piyasada Tasalar Tavan Yaptı

Önde gelen bir kripto para borsası olan Binance atılım yaptı. Kısa bir müddet evvel sıfır fiyatlı Bitcoin alım satım programını yenileme planını açıkladı. Mart ayında süreç hacminde %90 oranında kıymetli bir düşüşe yol açan misal bir atılım bu. Buna nazaran paralellik gösteren düzenleme, 7 Eylül’de yürürlüğe girecek.

Binance ve sıfır fiyatlı Bitcoin ticaretinde değişiklikler

Binance, resmi açıklamasında kıymetli bir detaya yer veriyor. Bitcoin TrueUSD spot ve marjin ticaret çifti için sıfır fiyatlı ticaret modelindeki değişikliğin altını çiziyor. Daha evvel, yatırımcılar TUSD çiftleriyle BTC ticareti yaparken hem alıcı hem de satıcı olarak fiyat ödemeden süreç yapabiliyordu. Fakat, 7 Eylül’den itibaren, kullanıcının VIP düzeyine nazaran değişen standart bir alıcı fiyatı uygulamaya konulacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Adımı Attı! Piyasada Tasalar Tavan Yaptı 1

Değişikliğe karşın, BTC/TUSD spot ve marjin süreç çifti kullanılarak gerçekleştirilen Bitcoin süreçleri için sıfır maker fiyatı uygulanmaya devam edecek. Ayrıyeten, bu çiftle bağlı süreç hacmi VIP kademe hesaplamalarında ve Likidite Sağlayıcı programlarında dikkate alınacak. BNB indirimleri, yönlendirme iadeleri ve başka fiyat ayarlamaları da BTC/TUSD süreç hacimleri için geçerli olacak.

Piyasa tesirleri ve değişimler

TUSD için sıfır fiyatlı Bitcoin alım satım programını değiştirme kararı kıymetli. Stablecoin’in telaşlar nedeniyle azalan takviyesine ait soruları gündeme getiriyor. Bu değişim potansiyel olarak piyasa ayarlamalarına ve yenilenen satışlara yol açacak. Bu durum Binance atağının bir tasa olarak piyasaya yansımasına neden oluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Adımı Attı! Piyasada Tasalar Tavan Yaptı 2

Kullanıcıların, FDUSD spot ve marj ticaret çifti aracılığıyla Bitcoin ticareti için sıfır yapan ve alıcı fiyatıyla müsabakaya devam edecek olması dikkat cazibeli.

Binance atağının süreç hacimleri üzerindeki etkisi

BTC/TUSD ve BTC/USDT çiftleri tarihi olarak Bitcoin ticareti için tanınan seçenekler. Ayrıyeten toplam süreç hacminin sırasıyla %11 ve %7’sini oluşturuyor. Binance’in sıfır fiyatlı Bitcoin alım satımı için münhasır alım satım çifti olarak BUSD’den TUSD’ye geçmesi, daha evvel Tether (USDT) çiftlerinin alım satım hacminde kıymetli bir düşüşe neden olmuştu. Lakin bu yeni güncelleme dikkatleri TUSD’den farklı bir stablecoin’e çeviriyor. Süreç hacmine nazaran birinci 10 Bitcoin çifti ortasında yer almayan FDUSD stablecoin’e yöneltiyor. Piyasa pahası şu anda 324 milyon dolar düzeyinde yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu Adımı Attı! Piyasada Tasalar Tavan Yaptı 3

Binance sıfır fiyatlı Bitcoin alım satım ayarlamasına devam ediyor. Piyasa iştirakçileri alım satım dinamiklerindeki ve genel hissiyattaki mümkün değişimleri yakından izliyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Binance’in sıfır fiyatlı Bitcoin alım satım programını değiştirme kararı dikkat çekiyor. Buna nazaran Binance atılımı, piyasa yansıları ve stablecoin tercihleri hakkında tartışmalara yol açıyor. Bu değişim, alım satım teşvikleri, kullanıcı davranışının altını çiziyor. Ayrıyeten kripto para alım satım platformlarının gelişen görünümü ortasındaki karmaşık etkileşimin altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap