Binance Bu 16 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! İşte Liste

Binance Bu 16 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! İşte Liste

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bu 16 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! İşte Liste

Binance’in teşebbüs sermayesi kolu ve hızlandırıcısı olan Binance Labs, kripto piyasasında yaptığı yatırımlarla gündeme geliyor. BinanceLabs, 2018’den bu yana 25 ülkeden 200’den fazla projeye yatırım yaptı. Ayrıyeten Binance Labs Kuluçka Programı aracılığıyla Polygon, Perpetual Protocol ve Dune Analytics de dahil olmak üzere Web3’e mahsus 50’den fazla projeyi kuluçkaya yatırdı. Dev kripto borsası, 16 projeyle bu yıl da yatırımlarına sürat kesmeden devam ediyor.

Binance Labs’tan DeFi projesi Radiant’a 10 milyon dolarlık yatırım

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın önde gelen kripto borsası Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, yaklaşık iki hafta evvel, merkezi olmayan kripto borç veren Radiant Capital’e (RDNT) 10 milyon dolar yatırım yaptı. Radiant, DeFi ekosistemini kuşatan modüllü likiditeyi üstlenerek bu gayesi pazara getiriyor. Platform, kullanıcıların rastgele bir Blockchain boyunca borç almak ve borç vermek için bir köprüleme yeniliğinden yararlanmasına imkan tanıyarak bunu teşvik ediyor. Bu ortada geliştiricileri, Radiant’ın borç verme ve borç alma protokolünü, LayerZero üzerine inşa etti. LayerZero’nun Binance Labs’in portföy şirketlerinden biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Dev borsa, beş harika projeye yatırım yaptı

Binance’in teşebbüs sermayesi ve kuluçka kolu olan Binance Labs, Haziran ayında, ünlü Kuluçka Programı’nın 5. Döneminde en düzgün performans gösteren projelere yatırım yaptığını duyurdu. Kuluçka Programının 5. döneminin doruk noktası, Dönem 5 kümesinin projelerini kesim önderlerine ve yatırımcılara sunma fırsatı bulduğu Build The Block aktifliği oldu. Sonuç olarak Binance Labs, ortalarında Bracket Lab, DappOS, Kryptoskatt, Mind Network ve zkPass’in de bulunduğu beş istisnai projeye fon sağladı.

Binance’ın programına 900’den fazla kripto para projesi müracaat yaptı. Lakin programa, toplam müracaatın %2’sinden azını oluşturan seçkin bir küme katıldı. Dönem boyunca iştirakçiler, ekosistemden özel kaynaklar ve dal önderleriyle ilgi alımlı ocak başı sohbetleri yaptılar. Ayrıyeten, kurucu olarak özel gereksinimlerine hitap eden özel bir müfredattan yararlandılar.

Binance Labs’ın bu yıl içinde yatırım yaptığı başka projeler

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, BinanceLabs aracılığıyla gelecek gördüğü projelere yatırım yapıyor. Borsa, yatırım yapacağı projeleri çoklukla kuluçka periyodunda belirlemeyi tercih ediyor. Bunun için de performanslarını tespit etmek için yürüttüğü çeşitli programlar düzenliyor. Binance’ın yatırım geçmişine baktığımızda, ayı piyasası devam etmesine karşın, bu yıl bir ivme kaybı görmüyoruz. Bu ortada, borsanın yatırım yaptığı projeleri listeleme konusunda da daha rahat davrandığını söylemek mümkün.

Binance’dan yatırım alam başka şirketler ise şunlar: Gameta, Xterio, Polyhedra Netwok, Maverick, Web3Go, Neutron, DappOS, Playbux, Rumby Stars, FilSwan.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap