Binance, BNB Fiyatını Yükseltmek İçin Bu Coini Satıyor!

Binance, BNB Fiyatını Yükseltmek İçin Bu Coini Satıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, BNB Fiyatını Yükseltmek İçin Bu Coini Satıyor!

Düzenleyici baskılar ve piyasa belirsizlikleri ortaya çıktıkça Binance çaba etmeye devam ediyor. Artık de savlara nazaran dev kripto borsası, BNB’yi güçlendirmek için Bitcoin satıyor.

Binance Coin (BNB) özgür düşüşte

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere BNB bu yıl sert satışlara şahit oldu. Token fiyatı yılın başından bu yana %30’dan fazla düşüş gösterdi. Argümanlara nazaran Binance, mahallî kripto para ünitesi BNB’nin fiyatını artırmak için Bitcoin satıyor. Binance, artan düzenleyici baskılar ve Bitcoin dampingi suçlamaları karşısında pazardaki hakim pozisyonunu korumak için kuvvetli bir gayretle karşı karşıya.

Bu ortada, Binance Coin (BNB) birinci defa 200 haftalık Hareketli Ortalamasının altına düştü. Bilhassa BEP20 ve BEP2 token sistemlerine güvenen altcoin’ler ortasında potansiyel kıymetli kayıplara ait kaygılara yol açtı. Tam da bu ortamda önder kripto Bitcoin’in bedeli 26 bin doların altına düştü. Bu gelişme ise kripto para dünyasında telaş ve belirsizliğe neden oldu. BNB hakkındaki savlar da geniş bir piyasa düzeltmesinin ortasında geldi.

BTC Piyasası: Binance, BNB Fiyatını Yükseltmek İçin Bu Coini Satıyor! 1BNB fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Binance, BNB’yi kurtarmak için Bitcoin mi satıyor?

Durum, Binance’in BNB tokenini desteklemek için müşterilerin Bitcoin’lerini boşalttığı teziyle ilgili raporlarla daha da berbatlaştı. Kripto etkileyicisi WhaleChart bu tezlerden birinci olarak toplumsal medya platformu X’te bahsetti. Ayrıyeten, birkaç Binance kullanıcısı daha sonra para çekme süreçlerinin süreksiz olarak askıya alınması nedeniyle BTC’lerini çekemediklerinden şikayet etti. Bununla birlikte, şimdi bu raporlara ait resmi bir doğrulama yapılmadı. Bu yüzden kripto topluluğu bu hususta bölünmüş durumda.

Dev borsa düzenleyici problemler yaşıyor!

Binance, bilhassa geçen yıl FTX ve Alameda Research’ün çöküşünden bu yana daima düzenleyici inceleme altında. Mart ayında Binance, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) yasadışı operasyonlar ve uygun ahenk tedbirlerinin eksikliği argümanıyla açtığı bir davayla karşı karşıya kaldı. ABD SEC’in Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’yu (CZ) menkul değerler maddelerini ihlal etmekle suçlamasıyla durum daha da berbatlaştı.

Artan düzenleyici baskı nedeniyle Binance, Londra merkezli kredi kartı sürece şirketi Checkout.com ile olduğu üzere kıymetli iştiraklerini da kaybetti. Bu çeşit aksaklıklar Binance’in fiattan kriptoya geçiş hizmetleri sunma kabiliyetini etkiledi. Böylelikle, piyasadaki pozisyonunu daha da kötüleştirdi.

BTC Piyasası: Binance, BNB Fiyatını Yükseltmek İçin Bu Coini Satıyor! 2

Borsanın Bitcoin stratejisi

Binance, artan satış baskılarına karşı koymak için değerli Bitcoin varlıklarına yöneldi. Son raporlar, Binance’in BNB fiyatlarındaki düşüşü durdurmak için bir atılım yaptığını gösteriyor. Buna nazaran borsa, son birkaç gün içinde Bitcoin satışına başvuruyor. Binance’in Bitcoin stratejisi, Rus kullanıcıların memleketler arası yaptırımları ihlal ederek yurtdışına para taşımalarına yardımcı olduğu savıyla ilgili telaşların ortasında geldi. Merkezi olmayan finans protokolü Venus’te 130 milyon dolar bedelinde BNB ile teminat altına alınan bir kripto kredisinin tasfiyesi yaklaşırken, Binance’in basamaklı tasfiyelerden ve gereksiz piyasa hasarından kaçınmak için dikkatli davranması gerekiyor.

Bu ortada, Binance’in mevcut zorlukları, kripto para piyasasının karmaşıklığının altını çiziyor. Ayrıyeten, sorumlu uygulamalara ve mevzuata uygunluğa duyulan muhtaçlığı vurguluyor. Borsanın, yatırımcı inancını tekrar kazanmak için bu telaşları ele alması gerekiyor. Ayrıyeten, hem tokeninin hem de kripto ekosisteminin istikrarını sağlamak için bu tasaları gidermesi kaide.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap