Binance Bitcoin Bakiyesi Fırladı! Sırada BTC Satışı mı Var?

Binance Bitcoin Bakiyesi Fırladı! Sırada BTC Satışı mı Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bitcoin Bakiyesi Fırladı! Sırada BTC Satışı mı Var?

Bitcoin dataları on binlerce coinin borsalara geçtiğini gösteriyor. Münasebetiyle, yatırımcılar bir satış için hazırlanıyor olabilir. İşte detaylar…

Binance, Bitcoin artışından aslan hissesini aldı

On-chain izleme kaynağı Coinglass’ın son sayıları, global süreç hacmi başkanı Binance’in BTC bakiyesinin son 30 gün içinde 50.000 BTC’nin (1.5 milyar dolar) üzerinde arttığını doğruluyor. BTC/USD’nin Mart ortasından bu yana sistemli olarak birkaç ayın en yüksek düzeylerini görmesiyle, hem uzun hem de kısa vadeli sahipler için satış yapma isteği elbet arttı. Dataların bildirdiğine nazaran, gerçek satış baskısı şimdiye kadar tarihi standartlara nazaran sessiz kaldı. Lakin on-chain datalar bunun kolay kolay değişebileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bitcoin Bakiyesi Fırladı! Sırada BTC Satışı mı Var? 1

Coinglass’a nazaran, yalnızca Binance’in kayıtlarında şu anda 30 gün öncesine kıyasla 51.000 BTC daha fazla bulunuyor. Tahlil platformu CryptoQuant’tan alınan başka datalar, BTC/USD’nin 20.000 dolar dayanağına kısa müddetliğine meydan okuduğu 10 Mart ile karşılaştırıldığında, bakiyesinin neredeyse 100.000 BTC arttığını doğruluyor. Bu sayılar ne kadar büyük görünürse görünsün, geçtiğimiz hafta fonların borsanın cüzdanlarına girme oranını cüceleştirdi ve bakiye sırf son yedi günde 22.000 BTC’ye ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bitcoin Bakiyesi Fırladı! Sırada BTC Satışı mı Var? 2

Tüm borsalar ortasında en büyük süreç hacmine sahip olan Binance, bir istisna oldu. Binance’te sadece son 24 saatte 10 milyar doların üzerinde süreç gerçekleşti. Öteki büyük borsalar aslında BTC kaybetti ya da kıymetsiz bakiye artışları gördü. Coinglass tarafından takip edilen borsaların toplam varlıkları 1,91 milyon BTC’ye ulaşırken, 28 Nisan’a kadar geçen 30 gün içinde toplam artış 14.000 BTC’ye ulaştı. Son haftalarda şahit olunan yatırımcı alışkanlıkları, 30.000 doları desteklemek ve yükselmeye devam etmek için boğalar üzerindeki baskıyı artırabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bitcoin Bakiyesi Fırladı! Sırada BTC Satışı mı Var? 3

Analist, short-long konumların oranına dikkat çekti

Bu düzeyin etrafındaki alan, tarihi süreç hacminin rekor kırdığı yerdir. 30.000 doların değerini ruhsal olmaktan daha fazlası haline getirmektedir. DecenTrader tarafından takip edilen borsalardaki mevcut likidite durumu, 35.000 doların kaldıraçlı BTC açık durumları tasfiye etmek için kilit bir bölge olduğunu gösteriyor. Devam eden piyasa tahlilinin bir kesimi olarak DecenTrader, BTC/USD’nin lokal düşük düzeylerden toparlanarak gün içinde 29.500 dolar civarında süreç görmesine karşın, dayanak birikmeye devam ettikçe 30.000 dolar üzerindeki bahislerin ulaşılamaz kaldığını belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Bitcoin Bakiyesi Fırladı! Sırada BTC Satışı mı Var? 4

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere ünlü bir analist olan Decentrader, bir tweet attı. Twitter takipçilerine “Short ve long oranı artık uzunlardan daha fazla kısa olduğunu gösteriyor,” diye özetledi. “Bu birebir vakitte yaklaşık 1 milyar dolarlık açık konum dönüşü gördüğümüz manasına geliyor. Bu da pek çok insanın 30 bin dolarlık direnci kısalttığını gösteriyor,” sözlerini kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap