Binance bir Rus bankasına yaptırım uyguladı

Binance bir Rus bankasına yaptırım uyguladı

Paylaş
BTC Piyasası: Binance bir Rus bankasına yaptırım uyguladı

Binance, Wall Street Journal haberinin akabinde Rus bankası ile iş münasebetlerini sonlandırdı.

Kripto para borsası Binance, Wall Street Journal’ın bir haberinin akabinde müşterilerine yaptırım uygulayan Rus bankası ile iş bağlantılarını sonlandırdı.

Binance müşterilerine yaptırım uygulayan Rus bankası ile yollarını ayırdı

Binance, Wall Street Journal’da yer alan bir makaleden sonra müşterilere yaptırım uygulanan Rus bankaları aracılığıyla birbirlerine ödeme yapma seçeneğini sonlandırdı. Bu adım, Binance’nin denetimlerini güçlü tutmak maksadıyla alındığını söz etti.

Kripto para şirketi Binance’nin eşler ortası hizmeti, artık ruble aktarmak için kullanılan bir yol olarak yaptırıma tabi Rus borç verenlerini içermiyor. Binance sözcüsüne nazaran, bu tıp ödeme formülleri platformlarında yer almayacak halde ahenk siyasetlerine uymak hedefiyle sistemlerini tertipli olarak güncellediklerini belirtti.

BTC Piyasası: Binance bir Rus bankasına yaptırım uyguladı 1

Wall Street Journal makalesine nazaran, Binance daha evvel sıklıkla yaptırım uygulanan bankaların, Rosbank ve Tinkoff Bank dahil olmak üzere, dijital tokenlar için ruble ticaretini mümkün kıldığını detaylarıyla açıklamıştı. Fakat bu bankalarda bulunan fonlar, Binance platformuna aracı katmanları aracılığıyla dönüştürülebiliyordu.

Binance’in bu atılımı, ABD Adalet Bakanlığı’nın şirketi Rusya’ya yönelik yaptırımların ihlaliyle irtibatlı olarak incelediği bir periyoda denk geliyor. Binance sözcüsü, şirketin memleketler arası toplum tarafından kara listeye alınan şahıslara, kuruluşlara ve ülkelere yaptırımlar uygulayarak platformlarına erişimlerini engellediğini ve bu sayede global yaptırım kurallarına titizlikle ahenk sağladığını tabir etti.

Binance, eşler ortası hizmette satıcıların alıcılara banka hesap detaylarını vererek direkt para alabilmelerini sağlıyordu. Fakat şirket, denetimlerin güçlü kalmasını sağlamak gayesiyle proaktif tedbirler alarak bu tıp faaliyetleri denetlemeye yönelik adımlar attığını belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap