Binance, bir borsayı daha satına aldı, sırada Türkiye mi var?

Binance, bir borsayı daha satına aldı, sırada Türkiye mi var?

Paylaş
Binance, bir borsayı daha satına aldı, sırada Türkiye mi var?

Kripto para borsası Binance, Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından WazirX’i satın aldığını duyurdu.

Binance’ten yapılan açıklamada, kullanıcıların 25 Kasım’dan itibaren Binance itibari para geçidi üzerinden Rupi ile kripto para alıp satabilecekleri kaydedildi. Açıklamaya göre ayrıca WazirX’in otomatik eşleştirme motoru, 2020’nin ilk çeyreğinde Binance itibari para geçidine entegre edilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak “Hindistan’daki genç nüfus, yeni finansal teknolojileri benimseme ve geliştirme konusunda bir avantaj sağlıyor ve bunun Hindistan’ı küresel bir blokzincir inovasyon merkezi yapmasında önemli bir rol oynayacağına inanıyorum. WazirX’in alınması, Hintlilere olan bağlılığımızı gösteriyor” dedi.

Açıklamada, satın alımla ilişkili finansal detaylara yer verilmedi. Bununla birlikte Hindistan’daki yerel haber organları, 5-10 milyon dolar aralığında olduğunu bildiriyor.

Bu arada WazirX’in 20 çalışanının tamamı, Binance kadrosuna geçecek.

Hint borsası, 2018 yılının Mart ayında kurulmuştu. Borsada aylık yaklaşık 30 milyon dolarlık alım satım gerçekleştiriliyor.

Bir sonraki Türkiye mi?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dün İstanbul’daki Binance buluşmasında yer almış ve “Türkiye’ye epeyce yatırım yapacağız” demişti. Daha önce kripto para borsası JEX’i satın alan, şimdi de Hindistan’ın lider borsalarından WazirX’i elde eden Binance’in uzak olmayan bir gelecekte Türkiye’de de bir kripto para borsasını satın alması sürpriz olmayabilir. “Türkiye’ye epeyce yatırım yapacağız” cümlesinin kodları arasında muhtemelen Türkiye’de faaliyet gösteren bir kripto para borsasını satına almak da yer alıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap