Binance ayrılıklarına bir yenisi daha eklendi!

Binance ayrılıklarına bir yenisi daha eklendi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ayrılıklarına bir yenisi daha eklendi!

Yakın vakitte üst seviye yöneticilerini kaybeden Binance, bu sefer de global eser lideri Mayur Kamat’ın istifasıyla gündem yarattı.

Binance, mevzuatla ilgili külfetlerin ortasında bir üst seviye yöneticisini daha kaybetti.  Binance’in global eser ve tasarım lideri Mayur Kamat resmi olarak istifa etti. Kamat, yakın vakitte Binance’ten ayrılan birkaç üst seviye yönetici ortasında yer alıyor. Geçen hafta da Binance’in Asya-Pasifik başkanı Leon Foong’un borsadan ayrıldığını bildirilmişti. Binance’in yakın vakitte ayrılan öteki isimleri ortasında baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve baş işletme sorumlusu Yibo Ling yer alıyor.

Mayur Kamat, istifası hakkında konuştu

Kısa vakitte çok fazla yetkili ismin Binance’ten ayrılıyor olması, toplumsal medya platformlarında büyük bir ses getirdi. Bilhassa de Patrick Hillman’ın borsadan ayrılışı, birçok teoriyi beraberinde getirmişti. Son olarak global eser lideri Mayur Kamat’ın istifa etmesiyle birlikte öne çıkan Binance’te sıradaki ayrılan ismin kim olacağı ise merakla bekleniyor.

Binance’ten resmi olarak ayrıldığını açıklayan Kamat mevzu hakkında açıklamalar yaptı. Genel olarak müspet bir yaklaşım sergileyen Kamat şunları söyledi:

“Benim için istifa edip eser liderliğini Binance’in yeni jenerasyon başkanlarına devretme vaktim geldi. Meselesiz bir geçiş sağlamak için eser önderleriyle yakın bir biçimde çalıştım. Ayrıyeten, 20 yıllık aralıksız eser çalışmamdan sonra ferdî olarak biraz orta vermek benim için de âlâ bir vakit. Binance’de çalışmak hayatımın tecrübesi oldu ve Kullanıcı tabanımızın büyüdüğünü görüyoruz. Bu harika fırsat için CZ’ye ve tüm liderlik takımına teşekkürler. Binance’i kenardan destekleyeceğim.”

1111

  • Binance’in global eser lideri Mayur Kamat istifa etti.
  • Kamat, mevzuat sıkıntıları nedeniyle yakın vakitte Binance’ten ayrılan birkaç üst seviye yönetici ortasında yer alıyor.

Kripto borsası Binance, mevzuatla ilgili ıstırapların ortasında bir üst seviye yöneticisini daha kaybetti. Hususla ilgili bilgi sahibi bir kaynağın The Block’a verdiği bilgiye nazaran, Binance’in global eser ve tasarım lideri Mayur Kamat istifa etti.

Binance sözcüsü The Block’a “Mayur’un eser liderliği vazifesinden ayrıldığını doğrulayabiliriz” dedi. “En patlayıcı büyümemizden kimilerinde Binance’e rehberlik ettiği için ona minnettarız ve ona en düzgününü diliyoruz.”

Kamat ayrıyeten Binance’ten “kişisel nedenlerle” ayrıldığını ve geçişi tamamladığını söyleyerek ayrıldığını doğruladı.

Kamat, The Block’a şunları söyledi: “Benim için istifa edip eser liderliğini Binance’in yeni kuşak başkanlarına devretme vaktim geldi.” “Sorunsuz bir geçiş sağlamak için eser başkanlarıyla yakın bir halde çalıştım. Ayrıyeten, 20 yıllık aralıksız eser çalışmamdan sonra şahsî olarak biraz orta vermek benim için de güzel bir vakit. Binance’de çalışmak hayatımın tecrübesi oldu ve Kullanıcı tabanımızın büyüdüğünü görüyoruz. Bu süper fırsat için CZ’ye [Binance kurucusu Changpeng Zhao] ve tüm liderlik grubuna teşekkürler. Binance’i kenardan destekleyeceğim,” diye ekledi.

Kamat , Google, Microsoft ve agoda üzere şirketlerde çalıştıktan sonra Nisan 2022’de Binance’e katıldı . LinkedIn profiline nazaran, çeşitli eser lansmanlarıyla Binance’in kullanıcı sayısının 18 ayda 80 milyondan 150 milyonun üzerine çıkmasına yardımcı oldu .

Binance üst seviye yöneticilerini kaybetmeye devam ediyor

Kamat, yakın vakitte Binance’ten ayrılan birkaç üst seviye yönetici ortasında yer alıyor. Block, geçen hafta Leon Foong’un kripto borsasından ayrıldığını bildirdi. Binance’in yakın vakitte ayrılan öteki isimleri ortasında baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve baş işletme sorumlusu Yibo Ling yer alıyor.

Binance şu anda ABD’deki düzenleyicilerle düzenleyici bir gayret içinde . ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi ve Menkul Değerler ve Borsa Kurulu yakın vakitte Binance ve Zhao’yu bir dizi ihlal ve ahenk başarısızlığıyla suçladı.

Binance’in pazar hissesi, düzenleyici zorluklar nedeniyle son aylarda düşüş gösterdi. The Block’un Veri Dashboard’una nazaran kripto borsası Şubat ayında spot süreç hacimlerinde %63 pazar hissesine sahipti ve bu oran şu anda %47 civarına düştü . Bununla birlikte Binance, dünyadaki en büyük spot kripto borsası olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap