Binance, Almanya’da kripto lisans başvurusunu geri çekti: Borsanın yeni planı ne?

Binance, Almanya’da kripto lisans başvurusunu geri çekti: Borsanın yeni planı ne?

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, Almanya’da kripto lisans başvurusunu geri çekti: Borsanın yeni planı ne?

Investing.com – Binance, Almanya mali düzenleyicisi BaFin’e yaptığı lisans başvurusunu geri çekti. 

Binance’in Almanya kripto para pazarına yönelik planlarını durdurması, geçtiğimiz aylarda Avrupa’nın başka ülkeleri olan Hollanda, Avusturya ve Belçika’nın başta olduğu öbür pazarlarda lisanslarının iptal edilmesinin akabinde geldi. Binance, ayrıyeten ABD’de de problemler yaşarken hem global borsa hem de Binance’in ABD iştiraki, birçok münasebetle yönetilen suçlamalara karşılık dava sürece hazırlanıyor.

Almanya lisans başvurusu güncellenecek mi?

Coindesk’e konuşan Binance sözcüsünün demecine nazaran kripto para borsası, BaFin’e yaptığı kripto lisans başvurusunu geri çekme kararı aldı. Bunun yanında hem global piyasalarda hem de mevzuat açısından kıymetli değişikliklerin gerçekleştiği üzerinde durulurken başkan kripto borsasının değişen şartlara ahenk sağlamak için proaktif bir yaklaşımla başvurusunu geri çektiği lisana getirildi. 

Binance sözcüsü, Almanya pazarından vazgeçmediklerini vurgularken gerekli güncellemelerin yapıldıktan sonra yeni bir müracaat yapmak için mevcut müracaatın geri çekildiğini söyledi. Bu gelişme öncesi Binance, Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs’taki lisans başvurusunu da geri çekme kararı almıştı.

Binance, MiCA’ya ahenk sağlamak için ağır mesai harcıyor

Binance, son aylarda Avrupa bölgesinde sorun yaşamaya devam ederken şirketin CEO’su Changpeng Zhao, olumsuz görünüme karşın optimist kalmaya devam etti ve Avrupa’nın Binance için değerli bir merkez olmaya devam edeceğini sav etti.

CZ, Bu yıl Avrupa’da onaylanan kripto piyasaları yasası MiCA’ya olan inancına vurgu yaparak 2024’te yürürlüğe girecek olan kanunla birlikte kripto hizmet sağlayıcılarının tek bir lisans ile tüm Avrupa Birliği ülkelerinde faaliyet gösterebileceğine dikkat çekti. Buna nazaran Zhao, borsanın MiCA kurallarına ahenk sağlama konusunda ağır bir efor sarfettiğini kelamlarına ekledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap