Binance, ABD CFTC’ye karşı: Mahkeme son tarihleri açıkladı

Binance, ABD CFTC’ye karşı: Mahkeme son tarihleri açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: Binance, ABD CFTC’ye karşı: Mahkeme son tarihleri açıkladı

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance‘ten CEO Changpeng Zhao ve eski baş ahenk sorumlusu Samuel Lim, ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) tarafından açılan davayı reddetmeye çalışıyor.

Mahkeme, davalılara 27 Temmuz’a kadar davanın reddini desteklemek üzere farklı ayrı dilekçe sunma hakkı tanımıştı. Bunun yanı sıra DoJ (Adalet Bakanlığı) davasının da yaklaşmasıyla birlikte, vazifeden alınmayı gelecek yıla kadar uzatabilecek son tarihler belirlendi.

Mahkeme Binance ve ABD CFTC davasında son tarihleri belirledi

26 Temmuz’da Illinois Kuzey Bölgesi Mahkemesi, ABD CFTC-Binance davasının reddine ait davalıların ve davacıların önergeleri için son tarihleri belirledi. Bir tutanağa nazaran davalıların davayı reddetme dilekçeleri, mahkeme tarafından daha evvel verildiği üzere 27 Temmuz’a kadar teslim edilecek.

Ancak mahkeme davacının (CFTC) müddetini 22 Eylül’e kadar uzatarak borsanın mahkemenin yargı yetkisinin bulunmadığı gerekçesiyle davayı reddetme planlarını erteledi. Buna ek olarak kripto para borsası CFTC’nin karşılığına 23 Ekim’e kadar karşılık verebilir ve karşılık olarak 35 sayfa ile sonlandırılabilir.

Bu ortada davanın hem Binance hem de CFTC tarafından dava dilekçeleri sunulana kadar mahkemede kalacağı ve davanın muhtemelen gelecek yıla kadar uzayacağı varsayım ediliyor. Kripto para borsası ayrıyeten ABD DoJ’un soruşturmalarıyla karşı karşıya ve SEC ve CFTC davaları tipik olarak bir DoJ davasıyla birlikte açıldığından bir dava yaklaşıyor olabilir.

Binance ve DoJ hazırlıkları

Kripto para borsası, ABD SEC’e karşı uğraş ederken hukuk grubuna eski SEC ve DoJ yetkililerini işe alıyor. Kısa bir müddet evvel Binance, 15 yıl boyunca Adalet Bakanlığı Ceza Dairesinde başsavcı yardımcısı vekili olarak misyon yapan M. Kendall Day’i danışman olarak işe aldı.

Adalet Bakanlığı ise savcı ve hukuk uzmanlarından oluşan takımını genişletiyor. DoJ ayrıyeten kripto nezareti ve soruşturmalarını yürütecek yeni bir Ulusal Kripto Para Ünitesi Uygulama Takımı kurdu.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap