Binance, 3 günlük BNB/USDT opsiyonları sunacak

Binance, 3 günlük BNB/USDT opsiyonları sunacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, 3 günlük BNB/USDT opsiyonları sunacak

Lider kripto para borsasının trading ünitesi Binance Options, çarşamba gününden itibaren “T+3” BNB/USDT opsiyonlarını her gün saat 08.00’de (UTC) listeleyecek. Yeni listelemeler, uzun müddetli mukavelelerin sona erdiği günlerde yapılmayacak.

T+3, menkul değer alım satımlarının süreç tarihini takip eden üçüncü güne kadar kapatılması yükümlülüğünü söz ediyor. Öbür bir deyişle, kullanıcılar T+3 günlük opsiyonlarını vade sonundan iki gün evvel takas edebiliyor. Yani opsiyonların ömrü, piyasaya sürüldüğü andan itibaren üç iş günü olacak.

Yeni eser yatırımcılara esneklik sağlayacak ve borsanın daha uzun müddetli BNB opsiyonları ile T+2 günlük BNB opsiyonlarını içeren mevcut eser yelpazesini genişletecek.

T+3 günlük opsiyonları, başka BNB opsiyonlarıyla misal özelliklere sahip olacak. Her alım ve satım kontratı 1 BNB’yi temsil edecek ve mukaveleler sonraki gün saat 08.00’de (UTC) sona erecek.

Opsiyonlar, alıcıya destek varlığı muhakkak bir tarihte yahut daha evvel evvelce belirlenmiş bir fiyattan satın alma yahut satma hakkı veren türev kontratlardır.

BNB volatilitesi artıyor

T+3 günlük opsiyonların başlatılması, BNB’deki artan volatilite sırasında duyuruldu.

Wall Street Journal, geçtiğimiz hafta Binance‘in Rus kullanıcıların paralarını yurt dışına transfer etmesine yardımcı olduğunu bildirmişti. Haberin akabinde BNB, 14 ayın en düşük düzeyi olan 203 dolara geriledi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap