Biden İdaresi, Bitcoin (BTC) ve Dijital Varlık Düzenlemelerini Bir “Ulusal Güvenlik Meselesi” Olarak Ele Alacak

Biden İdaresi, Bitcoin (BTC) ve Dijital Varlık Düzenlemelerini Bir “Ulusal Güvenlik Meselesi” Olarak Ele Alacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Biden İdaresi, Bitcoin (BTC) ve Dijital Varlık Düzenlemelerini Bir “Ulusal Güvenlik Meselesi” Olarak Ele Alacak

Barron’s’un haberine göre Joe Biden yönetimi, federal kurumları Bitcoin ve diğer dijital varlıkları “ulusal güvenlik meselesi” olarak düzenlemekle görevlendirecek bir yürütme eylemi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Barron’s’un anonim kaynağı, hükümetin kripto paraları, stablecoin’leri, ve NFT’leri kapsayan düzenleyici bir çerçeve oluşturmak için görevlendirme yapacağını bildirdi.

Kaynağa göre Biden yönetiminin amacı, dijital varlıklara bütünsel olarak bakmak ve hükümetin bu alanda yapmaya çalıştığı şeye tutarlılık sağlayacak bir dizi politika geliştirmek. Yine kaynağın aktardığına göre Dışişleri Bakanlığı, Hazine Bakanlığı, Ulusal Ekonomik Konsey ve Ekonomik Danışmanlar Konseyi de bu politikaların geliştirilmesine rol üstlenecek. Anonim kaynak, kriptonun ulusal güvenlik adına ekonomik etkilerinin de bulunmasından ötürü Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nin de dahil olacağını söyledi.

Ayrıca dijital varlıklar, tek bir ülkede sınırlı olmadığından diğer ülkelerle senkronize bir biçimde çalışılması gerekecek.

Beyaz Saray yetkilileri konu hakkında henüz bir açıklama yapmış değil.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap