Better Markets, SEC’e davette bulundu

Better Markets, SEC’e davette bulundu

Paylaş
BTC Piyasası: Better Markets, SEC’e davette bulundu

Bir sivil toplum kuruluşu olan Better Markets, spot Bitcoin ETF’leri konusunda SEC’e davette bulundu.

Better Markets, SEC’in başvurulan spot Bitcoin ETF’lerini reddetmeye çağırdı. Bununla birlikte bu davet toplulukta reaksiyona neden oldu.

Better Markets, topluluktan reaksiyon aldı

Sivil Toplum Kuruluşu Better Markets, SEC’i spot Bitcoin ETF müracaatlarını reddetmeye davet ediyor.

Better Markets tarafından gönderilen mektuplara nazaran, SEC son vakitlerde yapılan bir dizi spot bitcoin borsa yatırım fonu başvurusunu, muhtemel yatırımcı zararıyla ilgili telaşlar nedeniyle geri çevirmelidir. Better Markets’in hukuk yöneticisi ve menkul değerler uzmanı Stephen Hall, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto sanayisinin 2 trilyon dolarlık kayıp, çeşitli yaptırımlar, iflaslar, davalar ve cezai kovuşturmalar gördüğünü belirtti.

BTC Piyasası: Better Markets, SEC’e davette bulundu 1

Hall, “Bu ortada, kripto çılgınlığından esas yararlananlar, onu fidye yazılımlarını, kara para aklamayı ve her türlü yasa dışı davranışı kolaylaştırmak için kullanan suçlulardır” dedi ve bu bağlamda SEC’in bu ay Bitcoin ETF müracaatlarını değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Better Markets, bilhassa bir spot Bitcoin ETF için sekiz müracaat hakkında Salı günü yorum yaptığı iki mektup gönderdi. Bu eserler için müracaatlar son birkaç ayda artış gösterdi ve kısmen BlackRock’un Haziran ayında birinci müracaatından sonra daha da ağırlaştı.

SEC şimdi bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamadı ve evvelki uğraşları reddetti. Lider Gary Gensler’a bekleyen müracaatlar sorulduğunda, dolandırıcılık ve manipülasyonla ilgili tasalarını lisana getirdi.

Hall, “Yorum mektuplarımız, SEC’i bu çeşit müracaatları reddeden evvelki buyruklarıyla uyumlu olmaya ve teşkilatın önünde bekleyen önerilen sekiz kural değişikliğini reddetmeye çağırıyor” biçiminde konuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap