Beşiktaş kendi kripto parasını çıkarıyor

Beşiktaş kendi kripto parasını çıkarıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Beşiktaş kendi kripto parasını çıkarıyor

Investing.com – Türkiye fan token piyasasında birçok spor kulübü, kendi tokenlerini piyasaya sürerken 4 büyük futbol kulübü ortasında yer alan Beşiktaş, bu alanda sessiz kalmıştı.

Beşiktaş resmi sitesinden yapılan açıklamada kulübün bu akıma katılacağı duyurulurken Beşiktaş Token’in 26 Eylül tarihinde kripto para borsası Paribu’da ön satışa çıkacağı duyuruldu.

Beşiktaş Token’in piyasa sürülmesinde daha evvel Fenerbahçe Token lansmanını da gerçekleştiren Paribu ile anlaşıldı. Beşiktaş taraftarlarının Beşiktaş Token sahibi olarak çeşitli ayrıcalıklardan yararlanmasının yanı sıra kulübün geleceğine direkt tesir edebilme imkanına da sahip olacağı belirtildi.

Beşiktaş Token nasıl alınabilecek?

Paribu platformu üzerinden gerçekleşecek olan Beşiktaş Token satışında iki seçenek bulunuyor. Buna nazaran ön satışta kilitsiz tokenler 50 TL’den satışa sunulurken kilitli tokenler 25 TL’den satışa sunulacak.

Kilitsiz olarak alınan tokenler, ön satışın akabinde BJK/TL paritesinin kripto borsasında listelenmesinin akabinde süreçlere açılacak. Kilitli tokenlerin ise 7 ay sonra makul dönemlerde süreçlere açılacağı belirtildi.

Paribu hesabı olan kullanıcılar, hesaplarındaki TL bakiyesinin kâfi olması durumunda 26 Eylül prestijiyle Beşiktaş Token için talepte bulunabilecekler.

Beşiktaş Token’in sunduğu avantajlar ortasında öncelikli bilet alma, anketlere katılarak kulüp kararlarında kelam sahibi olabilme ve özel etkinliklere katılma üzere faaliyetler bulunuyor.

Kilitsiz BJK Token’lerden en az 10, en fazla 200 adet talep edilebilecek. Kilitli BJK token’lerden ise en az 20 adet olmak üzere rastgele bir üst limit olmadan talep edilebilecek. Satın alınan Beşiktaş Token’ler kullanıcı cüzdanlarına 29 Eylül 2023 tarihine kadar aktarılacak.

Beşiktaş Token’e ilişkin temel bilgiler

ERC20 standartında basılan ve BJK sembolü ile ihraç edilecek tokenin azami arzı 50 milyon adet olarak belirlendi.

Ön satış, 26 Eylül Salı günü saat 11.00 prestijiyle başlayacak olup kilitli tokenlerin birinci kilit açılımı 15 Mayıs tarihinde gerçekleşecek. Ön satışta 5.500.000 BJK tokenin satışının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Arz edilecek token’lerin 500 bin adedi kilitsiz olarak satışa sunulurken 5 milyon BJK token, kilitli olarak satılacak. Toplam kilit müddeti 12 ay olarak belirlendi ve 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren her ay eşit ölçüde token kilidinin açılması planlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap