Bernstein: “Stabilcoin piyasası 5 yıl içinde yaklaşık 3 trilyon dolar olacak”

Bernstein: “Stabilcoin piyasası 5 yıl içinde yaklaşık 3 trilyon dolar olacak”

Paylaş
BTC Piyasası: Bernstein: “Stabilcoin piyasası 5 yıl içinde yaklaşık 3 trilyon dolar olacak”

Borsa ortacısı Bernstein’ın çarşamba günü yayımladığı araştırma raporuna nazaran stabilcoin piyasası, önümüzdeki beş yıl içerisinde bugünkü 125 milyar dolardan 2,8 trilyon dolara ulaşacak.

Raporda tüketici platformlarıyla entegrasyonun, stabilcoin’ler için bir büyüme furyasına yol açacağı, böylelikle kullanıcıları pazara çekeceği ve dağıtımların kripto platformlarının ötesine geçeceği belirtiliyor.

Gautam Chhugani liderliğindeki analistler, “Global finansal ve tüketici platformlarının iş birliği içerisinde stabilcoin’ler çıkarmasını ve bunun kıymetli bir büyümeyle sonuçlanmasını bekliyoruz.” dedi.

Bu hafta ödeme devi PayPal (PYPL), dolar sabitli PayPal USD’sini (PYUSD) tanıtarak kripto pazarına girdiğini duyurdu. Bu gelişme, büyük finans şirketleri ortasında bir birinci olacak. Ethereum tabanlı token evvel PayPal’da sonra Venmo’da satışa sunulacak ve dolar ile exchange edilebilecek.

Bernstein raporuna nazaran stabilcoin’ler, Ethereum üzere halka açık blokzincirlerde “hiper süratli finansal uzlaşma katmanları” (layer-2 yahut merkezi tüketici platformları) tarafından desteklenecek.

“Düzenlenmiş ve ayakları yere basan stabilcoin’ler” büyümeye liderlik edecek.

“Politik açıdan stabilcoin düzenlemeleri kriptoya nazaran daha fazla takviye görüyor.” formunda belirten rapor, Singapur, Hong Kong ve Japonya da dahil olmak üzere birçok yargı merciinin stabilcoin ve CBDC alanlarında pilot projeler başlatmasına dikkat çekiyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap