Batan Kripto Şirketinde Alacaklılar İçin Mutabakata Varıldı!

Batan Kripto Şirketinde Alacaklılar İçin Mutabakata Varıldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Batan Kripto Şirketinde Alacaklılar İçin Mutabakata Varıldı!

Genesis Küresel Holdco, LLC’nin iflasını çevreleyen devam eden destanda değerli bir gelişme olarak, Digital Currency Group (DCG), yan kuruluşu Genesis’in alacaklıları ile bir tahlile yaklaşıyor üzere görünüyor. Yakın vakitte yapılan bir mahkeme başvurusu, hem teminatsız hem de birebir alacaklılara potansiyel olarak rahatlama getirebilecek bir prensip mutabakatının detaylarını açıkladı. İşte iflas etmiş kripto para şirketine yönelik en son gelişmeler…

Kripto para şirketi için mutabakata varılıyor

FTX borsasının çöküşünün akabinde mali türbülans yaşayan Genesis, Ocak 2023’te iflas müdafaası müracaatında bulunmasına yol açan bir dizi aksilikle karşılaştı. İflas müracaatları, Genesis’in kripto borsası Gemini, ticaret devi Cumberland, Mirana, MoonAlpha Finance ve VanEck‘in Yeni Finans Gelir Fonu üzere önde gelen oyuncular da dahil olmak üzere çeşitli alacaklılara kıymetli ölçülerde borçlu olduğunu gösterdi. Bahsin özü, Digital Currency Group’un bu artan talepleri ele alma uğraşlarında yatıyor. Önerilen tahlil planının, teminatsız alacaklılar için USD muadili olarak %70 ila %90 ortasında değişen geri kazanımlarla sonuçlanması beklenmektedir.

BTC Piyasası: Batan Kripto Şirketinde Alacaklılar İçin Mutabakata Varıldı! 1

Ek olarak, varsayımı birebir geri kazanım oranlarının, ilgili kripto varlıkların bedeline bağlı olarak %65 ila %90 ortasında olması beklenmektedir.  Öngörülen tüm geri kazanımların piyasa fiyatlandırmasına ve kesin evrakların tamamlanmasına tabi olduğunu belirtmek gerekir. Genesis’in mali badireleri, FTX borsasının çöküşünün akabinde bir evvelki yılın Kasım ayında kredi limitinden para çekme süreçlerini durdurmasıyla daha da berbatlaştı. Bu olay, şirketin iflas müracaatında bulunmasıyla sonuçlanan bir dizi zorluk için katalizör misyonu gördü. Önerilen tahlil stratejisi kapsamlı bir yapıya sahiptir.

DCG, kısmi bir geri ödeme sürecinde

DCG’nin Mayıs 2023’te vadesi dolan yaklaşık 630 milyon dolarlık teminatsız kredi ve 2032 vadeli teminatsız bir senet kapsamında 1,1 milyar doları kapsayan mevcut yükümlülüklerini karşılamak için kısmi bir geri ödeme düzenlemesi müzakere edilmişti.  Bu düzenleme iki dilimden oluşacak. Yaklaşık 328.8 milyon dolarlık birinci dilimin vadesi iki yıl, 830 milyon dolarlık ikinci dilimin vadesi ise yedi yıl olacak. Ayrıyeten, uzlaşmanın bir modülü olarak DCG, kısmi geri ödeme muahedesinin yürürlüğe girmesinin akabinde 275 milyon dolar meblağında dört taksit ödemesi yapmayı taahhüt etmiştir.

BTC Piyasası: Batan Kripto Şirketinde Alacaklılar İçin Mutabakata Varıldı! 2

Bu ödeme yapısı, Mayıs 2023’te vadesi dolacak olan 630 milyon dolarlık teminatsız krediyi karşılamayı amaçlıyor. Bu gelişme, DCG’nin geçen ay hissedarlarına gönderdiği bir mektupta prensip muahedesine yakın olduğunu ima etmesinin akabinde geldi. Kesim gözlemcileri, bilhassa kesim üzerindeki potansiyel tesiri göz önüne alındığında, durum ortaya çıktıkça daha fazla güncellemeyi merakla bekliyor. DCG ve Genesis’in alacaklıları ortasında ortaya çıkan tahlil, kripto para ünitesi alanındaki karmaşık finansal karşılıklı bağımlılık ağına ışık tutmaya hazırlanıyor. Piyasa geliştikçe ve yeni zorluklara ahenk sağladıkça, bu durum kripto alanındaki doğal dalgalanma ve karmaşıklıkların keskin bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap