Başkan Trader Uyardı: Bitcoin Çöküşü İçin Tarih Verdi!

Başkan Trader Uyardı: Bitcoin Çöküşü İçin Tarih Verdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Başkan Trader Uyardı: Bitcoin Çöküşü İçin Tarih Verdi!

511.000 Youtube aboneli kripto analisti ve trader Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının tekrar 2022 tabanlarına dönebileceği konusunda uyarıyor. En son açıklamalarında çöküş için tarih de verdi.

Teknik analist, Bitcoin’in 2022 düzeylerinin altına düşeceğini söylüyor

Güncel tahlillerinde Merten, Bitcoin boğalarının kritik dirençleri aşmakta yetersiz kaldığından bahsetti. Analist bu zayıflığın artık keskin bir dalışa yol açacağını söylüyor. Dün yeni bir Youtube yayınında 2022’de yaşananları hatırlattı:

Bitcoin, bu direnç kanalında ekseriyetle 28.000 ila 32.000 dolar ortasında duraklıyor. Bu da son döngüde alıcılardan genel takviye gördüğümüz ve Haziran 2022’de kırılmasından bu yana direnç olarak aksine dönen fiyat aralığının aynısıydı. Bununla birlikte, fiyatların birikmeye başladığını gördükçe ve alıcıların geldiğini gördük. Haziran-Kasım ortasındaki aralıktan ve 2021 Haziran’ındaki satın almaların bir kısmını da içeren bu alçalan potansiyel takviye kanalından yeni bir kısa vadeli kanal başlattık – potansiyel olarak uzun vadeli kanal da kalmaya devam edeceğiz. Esasen daha yüksek tabanlara ve daha yüksek doruklara sahip olduğumuz ve FTX’in çöküşünden bu yana Ekim ve Kasım aylarından bu yana yükseliş eğilimindeyiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Başkan Trader Uyardı: Bitcoin Çöküşü İçin Tarih Verdi! 1

Daha sonra Merten, FTX çöküşünün ayı piyasasının tabanı olduğundan bahsetti. Üstteki yükselen kanalı çizen analist, boğaların bir mühlet daha uğraş etmek zorunda kalacaklarını belirtiyor:

Burası ekseriyetle boğaların biraz güç hissettiği yerdi… Bitcoin hala optimist bir trendi müdafaaya devam ediyor. Fakat, indikatörlerimizdeki bu trend dönüşünden yalnızca birkaç yüz dolar alıyoruz. Bahsetmiyorum bile, bu direnç kanalından çıkmaya çok yaklaşıyoruz ve bunun bir tedarik bölgesi olduğunu, yani bunun yeni bir dayanak değil, bir direnç olduğunu bir defa daha kanıtlıyoruz.

İşte o tarih

Önemli bir noktada Merten, Bitcoin’in eğilimi aksine dönerse, 2023’ün sonunda yahut gelecek yılın birinci çeyreğinde 2022 piyasasının en düşük düzeyi olan 16.000 dolar düzeyinin altına düşeceğini söylüyor:

Eğer buradaki yükselen kanalı tutmaz ve bu uzun vadeli direnç bandını kırmazsak ve momentum göstergemiz kırmızıya dönerse, aslında bu uzun vadeli alçalan birikim kanalını tekrar ziyaret edeceğimizi kestirim ediyoruz. Bu, muhtemelen bu yılın sonundan evvel yahut 2024’ün birinci çeyreğinde Bitcoin için üçüncü bir düşük düzey elde edeceğimiz manasına gelecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Başkan Trader Uyardı: Bitcoin Çöküşü İçin Tarih Verdi! 2

Herkes birebir fikirde değil: Santiment analistleri boğa sinyalleri veriyor

Öte yandan, kripto tahlil platformu Santiment, bir metriğin Bitcoin için potansiyel bir ralliye işaret ettiğini söylüyor. Santiment analistleri, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) bu hafta başlarında yaptığı %0,25’lik faiz artışının akabinde, Bitcoin’in toplumsal medya platformlarındaki tartışmalara hakim olduğunu söylüyor.

Firmaya nazaran, Bitcoin’in toplumsal dominansı “korkuyu” gösteriyor. Bu da potansiyel olarak fiyatında üst istikametli bir hareketi tetikleyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Başkan Trader Uyardı: Bitcoin Çöküşü İçin Tarih Verdi! 3

Santiment’e nazaran, borsalardaki Bitcoin arzı 55 ayın en düşük düzeyine düştü. Bu da önder kripto için başlı başına bir diğer olumlu işaret. Santiment analistlerine nazaran, “Borsalardaki Bitcoin arzı kendi kendini muhafazaya almaya devam ediyor. Geçen hafta 30.000 doların altına düşmesi FUD yahut ek satışlara işaret edecek önemli yansıları tetiklemedi. Borsalardaki 1,17 milyon BTC, Kasım 2018’den bu yana en düşük ölçü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Başkan Trader Uyardı: Bitcoin Çöküşü İçin Tarih Verdi! 4

Diğer uzmanların kısa vadeli fiyat iddialarına Btcpiyasasi.com‘un bu yazısında yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap