Başkan sabit kripto ihraççısı Tether, AI dayanaklı stratejik bir yatırıma imza attı

Başkan sabit kripto ihraççısı Tether, AI dayanaklı stratejik bir yatırıma imza attı

Paylaş
BTC Piyasası: Başkan sabit kripto ihraççısı Tether, AI dayanaklı stratejik bir yatırıma imza attı

Investing.com – Kripto para piyasasının en büyük sabit kripto para ünitesini ihraç eden Tether, Almanya merkezli bilgi merkezi ve bulut hizmet sağlayıcısı Northern Veri Group’a yatırım yaptı.

Tether’in Northern Veri Group ile iştiraki, yapay zeka, irtibat ve data depolama alanlarında çalışmaları kapsayacak. 

Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, şirketin stratejik yatırımıyla ilgili şunları söyledi: 

Tether, yatırımın ölçüsü hakkında bilgi vermezken Forbes haberinde yatırımın 420 milyon doları bulacağından bahsedildi. Tether, son yatırımıyla birlikte yalnızca sabit kripto para alanında değil kripto kesiminin bir çok alanında da genişleme planları olduğunu bir sefer daha vurgulamış oldu. 

Sabit kripto para ihraççısı, daha evvel Latin Amerika’da çeşitli iş birliklerine ve yatırımlara imza atarak madencilik dalına de giriş yaptı. Şirket, ayrıyeten geçtiğimiz aylarda Gürcistan’da da bir Mutabakat Zaptı imzalayarak ülkede bireyler ortası fon transferi (P2P) altyapısını güçlendirmek ismine kıymetli bir adım attı.

Bununla birlikte Tether, son günlerde tartışmalı bir bahse da dahil edildi. Son çıkan haberlerde Tether’in geçen yıl sonlandıracağını beyan ettiği teminatlı kredi faaliyetlerine devam ettiği ortaya çıktı. Bilhassa geçen yılki kripto şirketi iflaslarının akabinde kripto teminatlı kredi faaliyetleri son derece riskli görülüyor. Tether’in ise piyasaları önemli manada etkileyecek sabit kripto para hacminden ötürü bu cins riskli faaliyetlere devam etmesi, kimi piyasa iştirakçileri tarafından kaygılı bir durum olarak yorumlandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap