Başarılı Kestirimlere İmza Atan İsim: Altın ve BTC’de Sırada Bu Var!

Başarılı Kestirimlere İmza Atan İsim: Altın ve BTC’de Sırada Bu Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Başarılı Kestirimlere İmza Atan İsim: Altın ve BTC’de Sırada Bu Var!

Altın ve para piyasaları, bu hafta nötr-negatif yönde devam ediyor gibi görünüyor. Ons ve gram altın fiyatları istikrarlı bir şekilde düşerken dolar yükseliş yaşıyor. Bitcoin ise yaklaşık üç aydır görmediği yüksek seviyeleri görüyor. Peki, bu varlıklar için beklenebilecek seviyeler neler?

İslam Memiş’ten altın ve Bitcoin yorumu

Küresel piyasalar Rusya ve Ukrayna arasındaki gelişmeleri izlerken, altının fiyatı artık bu konuda etkilenmiyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Şubat ayının sonlarında, savaşın ortaya çıktığı zamanlarda, altının fiyatı 2020 Ağustos rekorlarına oldukça yaklaşmıştı. Şu anda ise 1.913 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu sırada, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin artış yaşadı. Peki, bu varlıklar için sırada neler var? Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, beklentilerini aktardı ve yatırımcıların sakin kalmasını önerdi.

BTC Piyasası: Başarılı Kestirimlere İmza Atan İsim: Altın ve BTC’de Sırada Bu Var! 1

İslam Memiş, piyasaların haftaya sakin başladığını belirtti ve müzakerelerden gelecek haberlerin veya yükselen çatışmaların piyasalarda mutlaka bir yankı yaratacağını aktardı. Uzman, kripto paralardaki yükselişe de dikkat çekti. Memiş, “Bitcoin bir ay önce 34.000 dolar seviyesindeydi. 47.000 dolara kadar yükseldi,” ifadelerini kullandı. Bu durumun, piyasalarda manipülasyon olduğunu gösterdiğini iddia eden uzman isim, 47.000 dolarda tepki satışlarının gelip gelmeyeceğini zamanın göstereceğini ifade etti. Tepki satışları gelmezse BTC’nin 50.000 doları görüp görmeyeceğinin de önemli sorular arasında yer aldığını belirtmekte fayda var.

Uzman: Piyasalara verilen mesaj net

İslam Memiş, kripto para yorumlarına devam ederken “piyasalara verilen mesaj net: Biz faizleri artırıyoruz, borsalarda çöküşü önlemek için hamleler yapıyoruz, işimize karışmayın, size yeni bir piyasa verdik, alın satın, faiz artırımı yıl boyu devam edecek, enflasyon artacak, sizin istediğinizi size veriyoruz, bununla meşgul olun deniliyor,” ifadelerini kullandı.

BTC Piyasası: Başarılı Kestirimlere İmza Atan İsim: Altın ve BTC’de Sırada Bu Var! 2

Memiş, “Döviz, başta altın olmak üzere emtia fiyatları, tahvil faizleri ve kripto paralarda kontrollü bir yükseliş söz konusu, hepsi piyasaları bozmadan benzer hamleler alıyor. Bu kontrollü bir yükseliş,” diye ekledi. Son olarak, yatırımcıların piyasadaki yükseliş ve düşüşlere dikkat etmelerini tavsiye etti ve “Çok heyecanlı ve tuzak piyasalardan uzak kalınarak değerlendirme yapılması gerektiğini” söyledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap