Bank Policy Institute, Elizabeth Warren’ın kripto yasasını kabul etti

Bank Policy Institute, Elizabeth Warren’ın kripto yasasını kabul etti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bank Policy Institute, Elizabeth Warren’ın kripto yasasını kabul etti

Wall Street Bank, senatör Elizabeth Warren‘ın “sert” olarak nitelendirilen kripto yasasını kabul etti.

Kripto para kanunları dünya genelinde hala bir tartışma konusu. Bununla birlikte birtakım ülkeler hususa dair adım atmak konusunda geri kalmak istemiyor.

Elizabeth Warren’ın kripto yasası Wall Street Bank tarafından kabul edildi

Senatör Elizabeth Warren, kripto sanayisini düzenlemeyi ve yasa dışı faaliyetleri önlemeyi amaçlayan yeni bir yasa tasarısını sunmuş ve bu tasarı, Washington merkezli bankacılık savunuculuk kümesi Bank Policy Institute (BPI) tarafından desteklenmiştir. Bu takviye, Warren ile Wall Street bankaları ortasında ekseriyetle uyuşmazlık yaşandığı göz önüne alındığında beklenmedik bir durum olarak değerlendirilmiştir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bank Policy Institute, Elizabeth Warren’ın kripto yasasını kabul etti 1

Bank Policy Institute, bilhassa kripto kesimi için daha sıkı kara para aklama tedbire kuralları ve terörle gayret finansmanı tedbirleri davetinde bulunan yasa tasarısını desteklemiştir. BPI’nin bu kararının temel nedeni, mevcut ABD kara para aklama mevzuatının dijital varlıkları kapsamamasıdır.

Bankacılık başkanları, bu yasa tasarısını desteklerken, kara para aklamayı önlemeye yönelik eforları desteklediklerini ve bu tedbirin kıymetli bir adım olduğunu belirtmişlerdir. Mevcut kara para aklamayı tedbire ve Banka Kapalılığı Yasası çerçevesinin, dijital varlıkları da hesaba katması gerektiğini ve ülkenin mali sistemini ve yasadışı finansmanı müdafaa sürecine dahil olmayı dört gözle beklediklerini tabir etmişlerdir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap