Balinaların canı BTC çekti! Büyük birikim!

Balinaların canı BTC çekti! Büyük birikim!

Paylaş
BTC Piyasası: Balinaların canı BTC çekti! Büyük birikim!

Bitcoin’in (BTC) güçlü düşüş yaşadığı devirde harekete geçen iştahlı balinalar, 1,5 milyar dolarlık birikim yaptı.

Kripto para piyasasındaki kısa vadeli gelgitler balinaları etkilemiyor. Kripto tahlil kuruluşu IntoTheBlock, Bitcoin arzının en az yüzde 0,1’ini elinde bulunduran cüzdanların, ağustos ayının son iki haftasında 1,5 milyar dolarlık alım yaptığını belirtti. BTC zulasını güçlü bir formda artıran balinalar, düşüşlere karşın iştahlı görünüyor.

Balinalar düşüşten faydalandı

Genellikle haber akışlarına paralel olarak ilerleyen kripto piyasası, birçok yatırımcının keyfini kaçırıyor. Lakin balinalar, geniş perspektiften bakarak atılımlarını sürdürüyor. IntoTheBlock kayıtlarına nazaran, BTC’nin en büyük balinaları (500 milyon dolardan fazla varlığa sahip), 1,5 milyar dolarlık alım yaptı. Balinaların bu birikimi, ETF etmenli düşüşlerin yaşandığı devirde geldi.

IntoTheBlock araştırma lideri Lucas Outumuro, bu artışın kripto piyasasına para girişinin neredeyse hiç gerçekleşmediği devirde gelmesine dikkat çekti. Outumuro, balinaların bu atılımını vadeli tarafa ağırlaşma olarak görmediğini ve büsbütün organik satın alma olarak yansıdığını ileri sürdü.

BTC Piyasası: Balinaların canı BTC çekti! Büyük birikim! 1

Balinaların satın alma atılımı, BTC fiyatının iki ayın en düşük düzeyini gördüğü esnada geldi. Lakin Grayscale’in mahkeme kararından sonra durdu. IntoTheBlock bilgileri, balinaların, BTC’nin 26 bin dolara kadar gerilediği periyotta iştahlandığını açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap