Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı?

Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı?

Paylaş
BTC Piyasası: Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı?

ABD’nin enflasyonla gayreti ve Temmuz ayındaki faiz toplantısı, kripto para piyasasında beklenen volatiliteyi yaratmamış üzere görünüyor ki son 2 yılın en sakin vakitlerini yaşıyoruz. Lakin, bu dingin piyasada balinaların hareketleri, piyasa trendleri ve muhtemel yönelimleri piyasa hakkında bize fikir verecektir.

BTC Piyasası: Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı? 1

Temmuz ayının sonuna gelirken, Bitcoin tutan adreslerin Trend Birikim Skoru üzerinde yapılan tahliller, Bitcoin’in 30.000 dolar civarına yükseldiği devirde, 10.000 Bitcoin ve üzeri tutan adreslerin ellerindeki Bitcoin ölçüsünü azaltmaya başladığını ve dağıtıma geçtiğini gösteriyor.

Aynı vakitte 1.000 ile 10.000 Bitcoin ortasında tutan adreslerin ise Bitcoin biriktirmeye başladığını gösteriyor. 100 Bitcoin’in altında tutan adreslerin ise nötr kaldığı görülüyor, yani onların hareketliliğinde büyük bir değişiklik olmamış üzere görünüyor.

Kırmızı alanlar artmaya başlarsa satış baskısı oluşturabilir fakat mevcuttaki dağılım ve birikim datalarına nazaran, piyasa müspet bir tesirle karşı karşıya olabilir. Zira kırmızı alan olarak belirtilen dağıtım alanları azalırken, mavi renkteki birikim alanları ve sarı renkteki nötr alanlar çoğalmış durumda.

BTC Piyasası: Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı? 2

Uzun vadeli yatırımcıların davranışlarına baktığımızda, Bitcoin’i uzun müddet tutan yatırımcıların sayısının 14.52 milyon Bitcoin’e ulaşarak yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığı görülüyor. Bu, uzun vadeli yatırımcıların piyasaya güvendiklerini ve hodl stratejisini sürdürdüklerini gösteriyor.

BTC Piyasası: Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı? 3

Bu hafta aylık kapanış gerçekleşeceği için volatilite artabilir, mümkün düşüşlerde çalışabilecek 111DMA 28.553, 350 DMA 23.205 ve Realized Price 20.429 onchain dayanakları göz önünde bulundurulmalıdır.

BTC Piyasası: Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı? 4
BTC Piyasası: Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı? 5
BTC Piyasası: Balinalar onchain tahliline takıldı: Bitcoin topluyorlar mı? 6

Referanslar:

https://www.lookintobitcoin.com/charts/

https://research.kaiko.com/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap