Balinalar Çılgınca Satıyor! Bu Altcoin Tabanlara Sürükleniyor

Balinalar Çılgınca Satıyor! Bu Altcoin Tabanlara Sürükleniyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Çılgınca Satıyor! Bu Altcoin Tabanlara Sürükleniyor

Altcoin piyasası iki yılı aşkın müddettir çetin şartlar altında uğraş verirken yatırımcıların sabrı tükenmek üzere. Şimdiki on-chain raporlar, erken yatırımcıların artık kar alımına yöneldiğini gösterirken, esaslı kripto paralar tekrar ön plana çıkıyor.

Bu altcoin, erken yatırımcı satışıyla yeni tabanlara sürükleniyor

Lybra Finance (LBR) fiyatı şu anda son 24 saate nazaran %10 civarında düşüşte. Keskin düşüş, günün 389 bin dolarlık satışının akabinde geldi. Erken bir LBR yatırımcısı, Mayıs ayından bu yana 337.000 LBR biriktirdikten sonra bugün hepsini kara çevirdi. On-chain izleyicisi Spotonchain, bu satışla birlikte altcoin fiyatının %5’in üzerinde düşüşe geçtiğini bildiriyor:

Lybra Finance’in birinci destekçisi 0x675, geri çekildi ve 169.000 LBR nin tamamını 204.000 USDC karşılığında yaklaşık 2 saat evvel 1,2 dolardan sattı, bu da fiyatın satış sonrası yaklaşık %5 oranında düşmesine neden oldu. Bilhassa, yatırımcı1 Mayıs’tan bu yana ödül olarak toplam 337 bin LBR talep etmiş ve hepsini 389 bin dolar kıymetinde USDC, ETH ve MKR karşılığında satmıştı.

Lybra Finance (LBR), Ethereum tabanlı bir kredi protokolüdür. Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, bugün erken saatlerde gelen satışların akabinde 1,2 dolar bölgesine taban yaptı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Çılgınca Satıyor! Bu Altcoin Tabanlara Sürükleniyor 1

XRP transferleriyle ilgili spekülasyonlar büyüyor

Bir öbür dikkat çeken balina süreci, Whale Alert’in yeni on-chain raporundan geldi. Balina izleyicisi, anonim bir balinanın Binance’ten yaklaşık 33.065.809 dolar pahasında 66.666.659 XRP çektiğini bildirdi. Transfer, altcoin fiyatı üzerinde potansiyel tesirine ait spekülasyonlara yol açtı.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, XRP ekosistemi son vakitlerde Ripple tarafından gerçekleşen önemli büyüklükte transfere şahit aldı. Yaklaşık 146.927.854 dolar pahasında 300.000.000 XRP ve yaklaşık 244.748.526 dolar kıymetinde ek 500.000.000 XRP şirketin cüzdanlarından aktı.

Bu transferler, Ripple ile SEC ortasında devam eden türel çabanın ortasında geliyor. Ripple’ın yasal temsilcileri yakın vakitte SEC’e, Yargıç Analisa Torres’in XRP’nin halka satıldığında bir menkul değer olmadığı tarafındaki Temmuz ayı kararına itirazıyla ilgili bir cevap yayınladı.

Ripple’ın hukuk takımı, orta temyiz için ön şartların karşılanmadığını savundu. Mahkemeyi ya temyizi reddetmeye ya da yürütmeyi durdurmaya çağırdı. Temyiz sürecinden detaylara bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Altcoin kesimi satışlardan muzdarip, bu esnada BTC birikim görüyor

Altcoin piyasası yüklü balina satışları yahut hazırlıklarıyla meşgulken, IntoTheBlock’un araştırma lideri Bitcoin için artan birikime işaret etti. Tahlillerine nazaran balina son düşüş esnasında cüzdanlarına kıymetli ölçüde ekleme yaptılar.

IntoTheBlock’un datalarına nazaran, Bitcoin ağında en az %0,1’lik bir dilimi temsil eden, yani 500 milyon doların üzerinde pahaya sahip olan adresler, Ağustos ayının son iki haftasında ellerindeki varlıkları etkileyici bir halde artırdılar. Bu devirde bu adresler, toplamda tam 1,5 milyar dolarlık daha fazla Bitcoin’i bünyelerine kattılar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Çılgınca Satıyor! Bu Altcoin Tabanlara Sürükleniyor 2

Analizin detayları, balinaların son düşüşle birlikte kazanımlarının büyük bir kısmını iade ettiğini gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap