Balinalar Bitcoin, ETH’den Çıkıp Bu Altcoin’lere Akın Ediyor!

Balinalar Bitcoin, ETH’den Çıkıp Bu Altcoin’lere Akın Ediyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Balinalar Bitcoin, ETH’den Çıkıp Bu Altcoin’lere Akın Ediyor!

Dün, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlamasıyla Bitcoin ve altcoin’ler, derin bir çöküş yaşadı. Geçtiğimiz gün boyunca piyasada yaşanan gerilemenin yatırımcıları ABD dolarına sabitli altcoin projeleri olan stablecoin’lere ittiğini, WhaleStats verileriyle görebiliriz. Kriptokoin.com olarak, balinaların en çok satın aldığı coin’leri aktarıyoruz…

Bitcoin düşerken balinalar stablecoin’lere yöneldi

Bugün, piyasalar yeşillenmeye başladı, ancak geçtiğimiz gün boyunca yaşanan değer kayıpları, en büyük kripto para yatırımcıları olan balinaları stablecoin’lere itti. Geçtiğimiz gün, kripto para piyasaları büyük tasfiyelere şahitlik etti. Hatta, tasfiye verilerine bakıldığında geçtiğimiz 24 saat boyunca 675.8 milyon doların tasfiye olduğu görülebiliyor. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı askeri operasyonun ortasında, kripto piyasası değeri neredeyse 200 milyar dolar kaybetti.

BTC Piyasası: Balinalar Bitcoin, ETH’den Çıkıp Bu Altcoin’lere Akın Ediyor! 1

Dünkü kısa kurtarma girişimlerinden sonra, Bitcoin Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmanın tırmanmasının ardından bir kez daha düşüşe geçti ve 34.000 doların biraz üzerine düştü. Çoğu altcoin, çoğunluktan belirgin çift haneli kayıplarla daha da fazla acı çekti. Durum, geçtiğimiz gün boyunca biraz değişti. Bitcoin yüzde 7’ye kadar kazançlar elde etti ve altcoin piyasaları da genel olarak artış yaşadı. Yine de balinalar, stablecoin’lere yatırım yapmayı tercih etmiş gibi görünüyor.

İşte balinaların en çok satın aldığı coin’ler

Balina izleme platformu WhaleStats’tan elde edilen veriler, dünyanın en zengin 1.000 Ethereum (ETH) cüzdanının, piyasadaki satışların ortasında stablecoin’lere yüklendiğini gösteriyor. Platforma göre, son gün boyunca dolara sabitlenmiş stablecoin USD Coin (USDC), Ethereum balinaları arasında en çok satın alınan birinci token oldu ve ortalama 314.423 dolarlık satın alma miktarı ile işlemler gerçekleştirildi. İkinci sırada, bir diğer stablecoin olan Tether (USDT) 248.018 dolarlık ortalama satın alma miktarıyla yer alıyor. Üçüncü sırada Ethereum (ETH) yer alırken dördüncü sırada, işlem hacmiyle en büyük kripto para borsası Binance’in BUSD stablecoin’i yer alıyor. Balinaların son 24 saatte satın aldığı coin’lerin tam sıralaması ise şu şekilde:

  • USD Coin (USDC)
  • Tether (USDT)
  • Ethereum (ETH)
  • Binance USD (BUSD)
  • Chainlink (LINK)
  • Polygon (MATIC)
  • Fantom (FTM)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Dai (DAI)
  • Uniswap (UNI)

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap