Balina hareketleri arttı: Büyük yatırımcılar en çok hangi altcoin’leri alıyor?

Balina hareketleri arttı: Büyük yatırımcılar en çok hangi altcoin’leri alıyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balina hareketleri arttı: Büyük yatırımcılar en çok hangi altcoin’leri alıyor?

Investing.com – Kripto para piyasalarında bu hafta büyük yatırımcıların müdahalesiyle düşüş ivmesinin yavaşladığı görüldü.

Dip fiyatları kıymetlendiren ve balina olarak tabir edilen büyük yatırımcılar ortasındaki son süreçlerde bir balina, 5 milyon dolar pahasında Ethereum, Lido, Aave ve Uniswap alarak radara takıldı.

Lookonchain, bugünkü paylaşımında balina hareketinin ayrıntılarını paylaştı. Buna nazaran yatırımcı, 1.676 dolardan 557 ETH, 1,69 dolardan 593,139 LDO, 4,83 dolardan 413,727 UNI ve 58 dolardan 17.203 AAVE aldı. Toplam 5 milyon dolarlık toplu alımda yükün UNI varlığında olduğu görüldü. Bu hareket, büyük yatırımcıların yükseliş beklentisinde olduğuna dair görüşleri kuvvetlendirdi.

Şu an kripto paralar, alım düzeylerinin biraz altında hareket ederken balina süreçleri çoklukla piyasa hareketlenmesine yol açar. Bu yüzden genelde ferdî yatırımcılar, alım yaparken ayrıntılı araştırmalarda bulunan balinaların faaliyetlerini yakından takip eder.

Bitcoin balinaları Binance’ten kıymetli çıkışlar kaydetti

Piyasadaki başka bir balina hareketi ise Binance borsasında süratli formda çekilen 5.000 BTC ile devam etti.

Büyük yatırımcıların Binance’ten fon çekmeye devam etmesi son günlerdeki söylentilere atfediliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bu söylentileri, FUD yaymak olarak yorumladı.

Whale Alert, son olarak Binance’ten dakikalar içinde 5 süreçte çekilen 5.729 BTC’yi raporladı. Son bir haftalık süreçler ise Binance’ten 17 Ağustos’tan bu yana sistemli çıkışları gözler önüne serdi. CryptoQuant bilgilerine nazaran son bir haftada Binance’ten toplamda 14.460 BTC çıktı.

Merkezi borsalardan kripto para çıkışları, genel olarak piyasada yükseliş beklentisi olarak yorumlanır. Bununla birlikte tüm kripto para borsalarındaki varlıkların son 5 yılın en düşük düzeyinde olduğunu söylemekte yarar var.

Glassnode datalarının kripto para borsalarındaki BTC bakiyelerinin son 5 yılın en düşük düzeylerinde olduğunu raporlaması, çıkışların yalnızca Binance’ten gerçekleşmediğini de ortaya koymuş oldu. Son duruma nazaran merkezi kripto borsalarındaki BTC ölçüsü 2,27 milyonunun altına geriledi. Bu ivme, yatırımcıların büyük çoğunluğunun, kripto varlıklarını kısa vadede satmaya niyetli olmadığının bir işareti olarak görülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap