Bakkt'ın Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Bakkt'ın Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Paylaş
Bakkt'ın Bitcoin Vadeli İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Kriptokoin – 2019’un belki de en heyecanlı yükselişinin gerçekleşmesine sebep olan Çin Cumhurbaşkanı’nın blockchain duyurusunun ardından Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerinde önemli miktarlarda artışlar görüldü. Borsanın vadeli işlem piyasası tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10 milyon dolarlık değerlere ulaşmış durumda.

Bu yükseliş 25 Ekimden beri artarak devam ediyor

Bitcoin Vadeli İşlem Piyasası Yine Yükseliyor

Kendi adıyla Bitcoin piyasasında trendleri izlemeye adanmış bir Twitter robotu Bakkt Volume Bot tarafından yayınlanan bir rapora göre, Salı günü, Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri için son derece güçlü bir gündü. Bu önceki günden yüzde 96 artışa işaret ediyor.

Bu durum, Bakkt’ın geçtiğimiz birkaç hafta boyunca gördüğü en son multi milyon dolarlık bir güne işaret ediyor. Çünkü borsa sonunda müşterilerinin katılımı ve likidite sağlama teşvikleriyle toparlanmaya başladı.

Bakkt, hacimlerini artırmak için likidite teşvik programı kural değişikliği (1 Kasım’da başlayacak) başvurusunda bulunduktan bir gün sonra 23 Ekim’de büyük bir hareketin gerçekleştiği görülüyor. Kalifiye olmak için, firmaların “kanıtlanmış” bir yeteneği olması gerekiyordu, bu da 1 Kasım’dan önce işlem yapmaya başlamaları gerektiği anlamına geliyor.

Bu yükselişin arkasındaki kesin sebep ne olursa olsun, pek çok analist Bakkt’ın artan ölçümlerini olumlu bir şekilde karşılıyor.

Bakkt’ın hacminin artmasıyla birlikte, Skew Markets tarafından ortaya konan bir rapor, Chicago Ticaret Borsası’nın Bitcoin vadeli işlem piyasasında kurumsal sürenin bir ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ve yaklaşık 1.300 BTC değerinde sözleşmeye karşılık geldiğini belirtiyor. Bu, Eylül ayı sonlarında görülen 250 BTC’lik sözleşme sayısından beş kat daha fazla.

ICE CEO’su Bakkt’lar Hakkında İyimser

Intercontinental Exchange’in (ICE) CEO’su da Bakkt’ın son on gündür güçlü olduğunu belirtiyor. Konuyla ilgili olarak Jeffrey Sprecher, Bakkt ile ilgili bir soruya cevap olarak Bitcoin türev ürünlerine yönelik yüksek kurumsal talep olduğunu ve bu sayede Bitcoin’e yönelik talebin artabileceğini ifade ediyor. Sprecher son olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Her tür finansal kurum bizimle konuşuyor ve bu alana bakıyor. Bunun nereye uyduğunu ve küresel düzenleyicilerin bunun hakkında ne düşünecekleri anlamaya çalışıyor. Bu yüzden konu ile ilgili olarak çok fazla miktarda diyalog var.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap