Bahamalar, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırmayı Planlıyor

Bahamalar, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırmayı Planlıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bahamalar, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırmayı Planlıyor

Bahamalar, FTX krizinin akabinde kripto düzenlemelerinin daha sıkı ve tutucu olması için çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan FTX krizi, kripto kesimini epeyce güç bir durumun içerisine sokmuştu. Bu olaylar zincirinden sonra ABD’deki düzenleyiciler, kripto sanayisi üzerindeki baskılarını artırmaya başladılar. FTX ile ismi yan yana gelen Bahamalar da emsal çalışmalara hazırlanıyor. Bahamalar Menkul Değerler Komisyonu, kripto düzenlemelerinin daha fazla sıkılaştırılması için planlama yapıyor.

Bahamalar, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Kripto sanayisine milyarlarca dolarlık ziyan veren FTX, süreçlerin bir birçoklarını Bahamalar üzerinden yürütüyordu. İflas eden ve hukukî süreçlerin içerisine düşen FTX’ten sonra, Bahamalar’ın lekelenmiş kripto düzenlemelerini toparlamaya çalıştığı aktarıldı. Bloomberg’in yaptığı habere nazaran, Bahamalar’ın odağında kripto düzenlemelerini sıkılaştırmak yer alıyor.

BTC Piyasası: Bahamalar, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırmayı Planlıyor 1

Bahamalar Menkul Değerler Kurulu, Dijital Varlıklar ve Kayıtlı Borsalar Yasası’nda önerilen değişiklikler hakkında geri bildirim almaya başladı. Ajans, kripto kuruluşları için finansal ve raporlama gerekliliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ajanstan gelen açıklamada, yapılacak güçlendirmeler ve revizyonların daha fazla faaliyeti yakalayabileceği ileri sürüldü. Stake konusuna da odaklanan ajans, bir ifşa rejimi üzerinde duruyor.

Bahamalar, kripto saklama, borsalar, stablecoin’ler ve NFT’ler üzere bahislerde da düzenleyici netlikleri sıkılaştırmayı planlıyor. Ayrıyeten ajans, algoritmik stablecoin‘leri ve zımnilik token’larını yasaklamayı düşünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap