BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi

BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi

Paylaş
BTC Piyasası: BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi

Alman düzenleyici BaFin, Binance’in yapısını karmaşık bulması sebebiyle başvurusunu geri çekmesini önerdi.

Kripto para borsası Binance, Almanya düzenleyicisi BaFin’e lisans müracaatında bulundu. Süreç devam ederken BaFin tarafından açıklama geldi.

Alman Düzenleyici BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi

Kripto borsası Binance’in kurucusu ve kripto şirketinin karmaşık yapısıyla ilgili telaşlar nedeniyle Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin, lisans başvurusunu geri çekmesini tavsiye etti. BaFin, Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun, denetlediği bir işletmeyi yönetmeye yahut sahip olmaya uygun olup olmadığına dair “uygun ve uygun” bir testi geçemeyeceğine inanıyordu.

Binance‘in, çeşitli nedenlerle proaktif olarak başvurusunu geri çektiğini açıkladığı daha evvel rapor edilmişti. Lakin, düzenleyici makam BaFin’in tasaları açıklanmamıştı.

Binance ve CEO Zhao, daha evvel Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından ABD’de yasa dışı bir borsa yürütmek, aldatıcı düzenleyicileri ve manipülatif ticaret yapmakla suçlanmıştı. Binance bu savları reddetmiştir.

BTC Piyasası: BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi 1

Binance, dünyanın her yerinde müsaade almadan evvel kullanılabilir hale getirdiği kripto ticaret platformunu son yıllarda çeşitli ülkelerde lisans almaya çalışmıştır. Fakat, Avrupa’da birtakım düzenleyicilerle problemlerle karşılaştı.

Binance’in karmaşık kurumsal yapısı, düzenleyicilerin yerlerini yahut kimin düzenleme yetkisine sahip olduğunu tam olarak belirlemesini zorlaştırıyor. SEC, açtığı davada, Zhao’nun birçok Binance kuruluşunu direkt yahut dolaylı olarak denetim ettiğini belirtti.

Binance’in resmi bir global genel merkezi yoktur ve düzenleyicilerle işbirliğine devam etme taahhüdüyle Almanya’da faal olarak iş yapmak için gerekli düzenleyici onayları almaya devam edeceğini belirtmiştir. Lakin, bu olaylar hala gelişmekte olan bir süreç ve daha fazla detay ve açıklama beklenmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap