Azuki NFT fiyatları düşüş eğiliminde

Azuki NFT fiyatları düşüş eğiliminde

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Azuki NFT fiyatları düşüş eğiliminde

Azuki NFT fiyatları bir ay evvelki düzeylerden yüzde 65 daha aşağıda seyrediyor.

Geçtiğimiz ay Elementals serisinin beklenmedik düşüşünün akabinde gerçekleşen gerileme toplulukta karşılık buldu. Nansen datalarına nazaran Azuki ticaret hacmi de yüzde 78 geriledi.

Azuki NFT fiyatları geçtiğimiz aya nazaran yüzde 65 düşük düzeyde seyrediyor

Nansen’den alınan bilgilere nazaran, Azuki NFT’lerin fiyatları, Elementals’ın Haziran ayında lansmanından bu yana yüzde 65 düştü. Elementals’ın tartışmalı düşüşünden evvelki gün olan 26 Haziran’da, Azuki fiyatları yaklaşık 15 ETH düzeyindeyken, takip eden ayda taban fiyat 27 Temmuz itibariyle 5 ETH’ye düştü. Tıpkı periyotta Azuki’nin ticaret hacmi de yüzde 78 oranında azaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Azuki NFT fiyatları düşüş eğiliminde 1

Azuki, 27 Haziran’da Elementals isminde yeni bir NFT koleksiyonunu başlatmış ve 10.000 adet animeden ilham alan avatarı havadan bırakarak mevcut Azuki sahiplerine dağıtmıştı. Başlangıçta 10.000 adet daha satışa çıkarılması planlanıyordu, lakin koleksiyon halkın NFT satın alma bahtı bulamadan tükendi. Bu durum, Azuki’nin lansmanındaki yanlış adımları kabul etmesine karşın, Elementals düşüşü sonucunda 51 milyon dolarlık satış gerçekleştirerek, Mayıs 2022’den bu yana koleksiyon için en yüksek süreç hacmine ulaştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap