Aydın'da 5 milyon TL'lik Bitcoin vurgunu!

Aydın'da 5 milyon TL'lik Bitcoin vurgunu!

Paylaş
Aydın'da 5 milyon TL'lik Bitcoin vurgunu!

Aydın’da yaşayan bir dolandırıcının kripto para borsalarında elde ettiği kâr üzerinden pay dağıtma vadiyle 5 milyon TL’lik vurgun yaptığı ortaya çıktı.

Odatv‘nin haberine göre, aslen Adana’dan Aydın’a gelen Safiye Gökçen Y. ağına düşürdüğü kişilere kripto para borsalarında para kazandırma vadinde bulundu. 39 yaşındaki Y., müşterilerine ilk etapta yüzde 15 ila 20 arasında değişen oranlarda kâr payı dağıttı.

Y.’nin dolandırdıkları arasında doktor, akademisyen, polis ve adliye çalışanı gibi her meslekten 40 kişi vardı. Bu kişilerden 5 milyon lira toplayan dolandırıcı, 2 ay önce sırra kadem bastı.

Tek bir kişiden yaklaşık 1.5 milyon TL

Söz konusu dolandırıcılık, arabasını satan ve tüm birikimi olan 1 milyon 385 bin lirasını Y.’ye kaptıran M.S.’nin şikayeti üzerine öğrenildi.

M.S., savcılıktan Y.’nin yakalanmasını isterken dolandırıcının daha önce Denizli’de de aynı yöntemle vatandaşları dolandırdığı belirlendi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve her yerde aranan Y.’nin dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilik suçlarından sabıka kaydının bulunduğu da tespit edildi.

Bu arada mağdurlar, Facebook’ta seslerini duyurabilmek için bir de sayfa açtılar.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap