Avusturyalı Banka, Portföyüne Bu 3 Kripto Parayı Ekliyor!

Avusturyalı Banka, Portföyüne Bu 3 Kripto Parayı Ekliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Avusturyalı Banka, Portföyüne Bu 3 Kripto Parayı Ekliyor!

Avusturya merkezli mahallî bir banka, kripto para borsası Bitpanda’nın teknoloji tahlilini entegre ediyor. Böylelikle, Avrupa’da tanınan kripto paralar için yatırım yapma fırsatı sunan birinci klâsik banka olacak. Bu durum, Avrupa’da ve dünya genelinde kripto hizmetleri sunmaya başlayan finansal kurumların çoğalmasına işaret ediyor. İşte detaylar…

Avusturya merkezli bankadan kripto para hamlesi

Avusturya’da bulunan ve Raiffeisen Banking Group’un bir üyesi olan bölgesel bir banka olan RLB NÖ-Wien, müşterilerine Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB) üzere kripto para ünitelerine yatırım yapma fırsatı sunan AB içindeki birinci klasik banka olarak tarihe geçmeyi planlıyor. Bölgesel banka, kurumlara hizmet olarak yatırım (IaaS) tahlili sağlayan Bitpanda Teknoloji Tahlillerini entegre ediyor. Böylelikle müşterilerine Bitcoin, Shiba Inu ve XRP’ye yatırım yapma fırsatı sunmayı planlıyor. Bitpanda şu anda kripto, pay senetleri, ETF’ler, değerli metaller ve emtialar dahil olmak üzere beş varlık sınıfında 2.500’den fazla varlığı destekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Avusturyalı Banka, Portföyüne Bu 3 Kripto Parayı Ekliyor! 1

Bitpanda planlanan iştiraki yakın tarihli bir blog açıklamasında duyurdu. Resmi açıklamada, RLB NÖ-Wien paydaşlığın kıymetini vurguladı ve bir niyet mektubu imzaladığını açıkladı. Banka, şu anda Bitpanda ile işbirliğinin fizibilitesini ve detaylarını inceliyor. Bu değerlendirmenin bu yılın sonuna kadar sonuçlanmasının beklendiğini belirtti. RLB NÖ-Wien’in müşterileri ortasında Avusturya’nın güney bölgeleri ve Viyana’da yer alan kurumlar var. Müşteri listesinde yaklaşık 270.000’den fazla seçkin şirket, kurum ve birey yer alıyor. Sonuç olarak, bu gelişme Shiba Inu ve XRP’yi büyük ölçüde destekleme imkanına işaret ediyor. Çünkü Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu gelişme benimsenme oranlarını destekleyebiliyor. Bununla paralel olarak da talebi değerli ölçüde artırabiliyor.

Ayrıca, RLB NÖ-Wien’in BTC, SHIB ve XRP üzere kripto para ünitelerini yatırım tekliflerine entegre etmesi, müşterilerine yatırım portföylerinde daha fazla esneklik ve çeşitlendirme fırsatları sağlayacaktır. Bu atılım, artık kripto tekliflerine dahil etmeye başlayan klasik finans kurumları ortasında büyüyen bir eğilime işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Avusturyalı Banka, Portföyüne Bu 3 Kripto Parayı Ekliyor! 2

Bankalar müşterilerine Bitcoin ve altcoin sunmak istiyor

Bu ayın başlarında, İsviçre’nin önde gelen finans kuruluşlarından PostFinance’ten de bir kripto atılımı geldi. PostFinance, müşterilerine kripto para yatırımları sunmak için Sygnum Bank ile iştirak kurdu. Sygnum, kripto para odaklı ünlü bir bankadır. Öbür yandan Wells Fargo, Bank of America, Morgan Stanley ve Citigroup da kriptoya dahil oldu. Bitpanda Teknoloji Hizmetleri halihazırda Almanya merkezli dijital bankaN26, Alman bulut bankacılığı platformu Mambu, İngiltere fintech Plum, İtalyan neo-bank Hype ve daha fazlası ile çalışıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap