Avukatlardan Sam Bankman-Freid için yeni bir talep geldi

Avukatlardan Sam Bankman-Freid için yeni bir talep geldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Avukatlardan Sam Bankman-Freid için yeni bir talep geldi

Avukatlar SBF’nin medyaya konuşmasının yasaklanması istiyor.

FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’ın (SBF) bir meslektaşının günlüğünü medyaya sızdırmakla suçlanıyor. Bununla birlikte avukatlar SBF‘nin medyaya konuşmasının yasaklanmasını istiyor.

Avukatlar SBF’nin medyaya konuşmasının yasaklanmasını istiyor

Sam Bankman-Fried, eski bir meslektaşının özel günlüğünün medyaya sızdırılmasıyla suçlanıyor. Federal bir yargıç, bu davayla ilgili olarak halka açık bir halde konuşmasının yasaklanıp yasaklanmamasına yakında karar verecek. Yargıcın onayı durumunda, Bankman-Fried medya ile konuşamayacak ve oburlarının onun ismine tabir vermesine neden olamayacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Avukatlardan Sam Bankman-Freid için yeni bir talep geldi 1

Pazartesi günü verilen bir kararda, dava hakkında adil yargılanmayı etkileyecek rastgele bir bilgiyi yahut ifadeyi açık bir halde yaymak yahut kamuoyunu etkilemeyi amaçlayan açıklamaları yapmak yasaklandı. Bu kapsamda, tarafların, avukatların ve temsilcilerin dava hakkında konuşmasına müsaade verilmeyecek ve müstakbel şahitlerin kimlikleri ve tabirleri üzere hassas bilgilerin kamuya açıklanması engellenecek.

Bankman-Fried’in avukatı, müvekkilinin halka açık bir biçimde konuşmayacağını kabul etti lakin bu yasağın FTX, Alameda Research ve mevcut FTX CEO’su John Ray dahil öbür taraflara ve şahitlere da uygulanması gerektiğini savundu.

Yargıç Lewis Kaplan tarafından onaylanması gereken kararın, Çarşamba günü mahkemede görüşüleceği bildirildi. Kararın onaylanması durumunda, Bankman-Fried davayla ilgili halka açık bir formda yorum yapamayacak ve kamuoyunu etkileyecek beyanlardan kaçınacak. Fakat masumiyetini sav etme hakkı gizli kalacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap