Avrupa’nın en büyük kripto varlık yöneticisi ABD’ye açılıyor

Avrupa’nın en büyük kripto varlık yöneticisi ABD’ye açılıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Avrupa’nın en büyük kripto varlık yöneticisi ABD’ye açılıyor

Investing.com – Avrupa merkezli olarak kripto varlık idaresi konusunda öne gelen şirketlerden biri olan CoinShares, Amerikalı nitelikli yatırımcılara kripto varlık alanında müdafaa fonu sunacak.

CoinShares, idaresi altında 2,5 milyardan dolardan fazla kripto varlık yönetirken şirket, daha çok borsada süreç gören kripto varlık eserleriyle biliniyor. CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti yeni eserleriyle ilgili mevcut para siyaseti şartları, piyasadaki oynaklık ve makro belirsizlik ortamının CoinShares Hedge Fonu için hayli verimli olduğunu söyledi. Hedge Fon, müşteri varlıklarını kullanmak yerine şirketin kendi varlıklarından oluşacak. 

Bununla birlikte CoinShares, Bloomberg haberine nazaran destek varlık olarak Bitcoin ve Ethereum’u kullanan iki yeni fon ihraç etmek için yaz aylarında SEC’e başvurdu. Fonun büyüklüğü hakkında bilgi verilmezken şimdi hedge fon kısmının nasıl bir strateji izleyeceği tarafında açıklama yapılmadı. 

CoinShares’in fon ihracının, SEC’in kripto borsaları temelli olarak kripto varlık bölümünü baskı aldığı devirde gelmesi dikkat çekti. Çünkü ABD’deki birçok kripto şirketi, yıl boyunca düzenleyici belirsizliğinden ötürü ülkeden çıkma planları yaptı. Ayrıyeten 2022 yılında kripto bölümünün süratle düştüğü devirde birkaç hedge fonu iflasını açıklamak zorunda kaldı. 

Bundan ötürü ABD piyasasında bu alanda bir boşluk meydana gelirken kripto dalının sakinleştiği bu periyotta şirket, bu fırsatı pahalandırmak ismine değerli bir atak yaptı. Mognetti, kripto alanında global bir önder olmak maksadıyla ABD açılımının şirket için son derece stratejik bir karar olduğunu lisana getirirken 2012 yılından beri faaliyet gösterdiklerini ve o vakitten beri kimsenin şirketin başarılı olacağına inanmadığını söyledi. CoinShares CEO’su, artık de birçok kişi ve kurumun ABD piyasasına olan inancını kaybetmeye başladığında devirde ABD’ye yönelmenin vakti geldiğini düşünüyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap