Avrupa’daki stablecoin’ler Binance listesinden kaldırılacak

Avrupa’daki stablecoin’ler Binance listesinden kaldırılacak

Paylaş
BTC Piyasası: Avrupa’daki stablecoin’ler Binance listesinden kaldırılacak

Binance, Avrupa’daki stablecoin’leri listelerden kaldıracağını açıkladı. Bu karara münasebet olarak ise MICA standartları gösterildi.

“Önemli bir tesiri olabilir”

Binance, MiCA tarafından belirlenen standartlara uymak için Haziran 2024’e kadar Avrupa pazarındaki stablecoin’leri listeden çıkarmayı planladığını duyurdu. Binance Fransa’nın hukuk müdürü Marina Parthuisot, şimdi hiçbir proje onay almadığı için “30 Haziran’da Avrupa’daki tüm stablecoinlerin listeden çıkarılmasına yanlışsız gidiyoruz.” dedi ve ekledi:

“Bunun Avrupa’daki piyasa üzerinde dünyanın geri kalanına kıyasla kıymetli bir tesiri olabilir.”

Avrupa’nın dönüm noktası niteliğindeki kripto düzenlemesi olan Kripto Varlıklarında Piyasalar (MiCA) yasası Haziran ayında kabul edilmişti. Mevzuat kapsamında stablecoinlere ait kararlar bir yıl sonra, yani Haziran 2024’te yürürlüğe girecek.

BTC Piyasası: Avrupa’daki stablecoin’ler Binance listesinden kaldırılacak 1

Ancak borsa, varlıkların listeden çıkarılması konusunda daha evvel bir sefer fikir değiştirmişti. 26 Haziran’da, AB standartlarına uymak için operasyonlarını gözden geçirdikten sonra, topluluktan ve birden fazla projeden geri bildirim alması nedeniyle Avrupa’daki saklılık coin’lerini listeden çıkarma kararından vazgeçmişti.

Öte yandan stablecoin mevzusuyla ilgili olarak, Temmuz ayında yeni AB mevzuatını çevreleyen durumları takip eden avukatlar, stabilcoin süreç sonunun kripto benimsemesini “boğabileceği” yorumunda bulundu. MiCA kapsamında stablecoinlere 216 milyon dolarlık bir hudut getirilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap