Avrupa’da birinci Spot Bitcoin ETF Başlatılıyor!

Avrupa’da birinci Spot Bitcoin ETF Başlatılıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Avrupa’da birinci Spot Bitcoin ETF Başlatılıyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin ETF müracaatlarına SEC tarafından ne cevap geleceği merak konusuyken Avrupa’da birinci fon bugün başlatılıyor. İngiltere merkezli varlık idare şirketi Jacobi, bölgenin birinci spot Bitcoin ETF’ini harekete geçirecek.

Hisse senedi borsası Euronext Amsterdam’da faaliyete geçecek olan spot BTC fonu, Avrupa’nın kripto konusunda ABD’den bir adım önde olduğunu ortaya koydu. Okyanus ötesinde yatırım şirketleri SEC’in pürüzleriyle uğraşmaya devam ederken Avrupalı yatırımcılar spot kripto fonlarına kavuştu.

Jacobi, kelam konusu fon için resmi kurumlardan 2021 yılının Ekim ayında onay alsa da zamanlama derdi nedeniyle Bitcoin fonunu uzun bir mühlet ertelemek zorunda kaldı. İngiliz varlık yöneticisi, listeleme için 2022 yılını maksadına koysa da ayı piyasası, FTX ve Terra Luna çöküşü üzere olumsuz olaylar planın önüne geçti.

Jacobi, spot BTC fonunu Amsterdam borsasında harekete geçirmek için piyasanın sakin olduğu bir devri bekledi. Günümüzde kripto para piyasasının oynaklığının çok düşük olması, şirketin hakikat bir karar aldığı yorumlarına yol açtı.

Tam ismi Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF olan fon, borsada BCOIN kod ismiyle süreç görecek. Kripto para eseri, yatırımcılarından yıllık %1,5 idare fiyatı talep ediyor.

Amerikan Menkul Değer ve Borsa Komitesi SEC, geçtiğimiz Cuma günü Ark 21Shares’in spot ETF başvurusunu erteledi.

BTC Piyasası: Avrupa’da birinci Spot Bitcoin ETF Başlatılıyor! 1

Lider kripto para ünitesi an itibariyle 29.370$ düzeyinde alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap